YOUTUBE’A YORUM YAPMAK ÜCRETLİ OLUYOR

429
youtube'a yorum yapmak ücretli oluyor

YOUTUBE’A YORUM YAPMAK ÜCRETLİ OLUYOR…

Her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen Youtube, ziyaretçilerinin memnuniyeti ve isteklerine ayrı bir önem veriyor. Zira dünya video paylaşım devi bu istekler doğrultusunda rakipleri karşısında daha erken ve daha etkili yeniliklere imza atıyor. Günümüzde sosyal medya da birçok kişi tarafından gerçekleştirilen canlı yayın konusunda da ziyaretçilerinden birçok öneri ve şikâyet alan şirket, konu ile ilgili çalışmalarına hemen başladı.

Süper Sohbet Dönemi Başlıyor

Dünyanın bir numaralı video paylaşım ve izleme platform’u Youtube’da canlı yayını izleyen ve yaptıkları yorumun üstlere çıkmasını isteyen kullanıcılar, bu isteklerini Youtube’a ödeyecekleri belli bir ücret karşılığında sağlayabilecekler. Bu kullanıcılar için “Süper Sohbet” yani ücretli yorum yazma dönemi başlayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Youtube, “Kullanıcılar tarafında canlı yayın esnasında yapılan yorumların hızlıca ekrandan kaybolmasın hakkında birçok şikâyet aldık. Konuyu değerlendirdik ve yaptığımız çalışmalar neticesinde bu karışıklığın önüne geçmek amacıyla süper sohbet sistemini devreye sokma kararı aldık” dedi. ve tüm Dünya’ya Süper Sohbet’in başlayacağını duyurdu.

Youtube’un gerçekleştirdiği bu yenilik ile kullanıcılar canlı yayın esnasında belli bir ücret ödeyerek yaptıkları yorumun sohbet kutusunun üst kısmında sabit kalmasını sağlayabilecekler. Böylelikle yayıncı ve canlı yayını izleye herkes rahatlıkla bu yorumu görebilecek. Yorumun 2 dakikadan 5 saate kadar yayında kalmasını sağlayan sistem, ücret arttıkça kullanıcılara daha fazla karakter seçeneği de sunacak.

Fiyatlar Nasıl Olacak?

Fiyatlar ise 2 dakika için 200, 5 saat için 500 dolar olarak belirlendi. Kullanıcıların bir kısmı alınan bu karardan memnun. Diğer kısmı ise bu yeniliğin ücretli olmaması gerektiğini savundu. Memnun olan kullanıcılara göre alınan kararla yorumun 5 saat’e kadar sohbet kutusunda bulunması, canlı yayındaki kişinin daha rahat dikkatini çekerek ve onu olumlu ya da olumsuz yönde etkilemeyi sağlayabilecek.

Bu karardan memnun olmayan kullanıcılar ise 2 dakika ya da 5 saat için bile olsa ücret ödenmemesi gerektiğini savunuyor. Bu tarz ya da daha değişik bir şekilde yapılacak olan ücretsiz bir sistemin daha faydalı olacağı görüşünde hem fikir olan bazı kullanıcılar, bu sistemin Youtube’a zarar vereceğini ve kısa süre içerisinde kaldırılması gerektiğini düşünüyorlar. Sistemin ne kadar başarılı ne kadar başarısız olacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here