YGS Cevap Anahtarı! YGS Soruları! 2017 YGS Sonuçları

427

 

YGS 2017 sınavı 12 Mart pazar günü gerçekleştirildi. Sabah saat 10:00 da düzenlenen YGS sınavı için sorular ve cevap anahtarı 12 Mart Pazar günü saat 14:30 dan itibaren sınava giren adayların erişimine sunuldu. Sınavda ter döken üniversite adayları sonuçları ne zaman açıklanacağını merak ediyor. LYS sınavına girmek isteyenler için YGS sınavından alınacak puan büyük önem taşıyor. 12 Mart pazar günü gerçekleştirilen YGS sınavı 2 saat 45 dakika sürdü. Sınavda ter döken adaylar sonuçların hangi tarihte açıklanacağını merak ediyor. 2017 ÖSYM YGS sonuçları hangi tarihte açıklanacak detayları haberimizde sizler için aktardık.

YGS sınavının ardından soru kitapçığı ve cevap anahtarı ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden adaylara yayınlandı. Adaylar sınav sonuçlarını merak ediyor. ÖSYM YGS sonuçları ne zaman açıklanacak. İyi bir üniversitede eğitim almak isteyen adaylar YGS ve LYS puanları ile tercihini yapacak. 2017 YGS sonuçları TC kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM nin kendi internet sitesi olan “https://sonuc.osym.gov.tr” adresinden açıklanacaktır.

Her yıl olduğu gibi bu yılda YGS sınav soruları ve cevapları ÖSYM nin sitesi üzerinden açıklandı. ÖSYM bugün düzenlenen YGS sınavının sonuçlarını 28 Mart tarihinde açıklaması bekleniyor. Adayları YGS sınav sonuçları ile ilgili herhangi bir bölge gönderilmeyecek olup, YGS sınav sonuçları TC kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM internet sitesi üzerinden açıklanacaktır Diğer yandan SMS ve mobil uygulamalar ile de YGS sınavı puanları adayları duyurulacaktır.

Bu yıl yapılan yeni düzenleme ile YGS sınavına girmek için okula geç kalan öğrenciler sınava alınmadı. Uzun süredir çalıştıkları sınav için bazı aksaklıklardan dolayı geç kalan öğrenciler, sınava alınmamalarından dolayı gözyaşlarına boğuldular. Kapıdan bir dakikalık gecikme sonucu geri çevrilen öğrencilerin gözyaşları dikkatleri çekti. K,m,ler,n,n baygınlık geçirdiği görüldü.

2017 YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ BARAJ PUANI KAÇ?

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse LYS’lere başvurabilecek. LYS’lere başvurular, 4-17 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacak. LYS’ler 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here