Yaza Az Kaldı : Atıştırarak Kilo Verin

453

Evde, iş yerinde, okulda, misafirlikte yapılan kaçamaklar kimi zaman kilo almamıza neden olabiliyor. Diyet yapanların korkulu rüyası olan atıştırmalıklar, tüm cazibesi ile sizi çekerken aralarında en masum olanları sizler için araştırdık. Doğru olarak tercih ettiğiniz bu tür atıştırmalıkları tüketerek ara öğünlerinizi de kilo kontrolü sağlayabilir, iştahınızı düzene sokabilirsiniz. İşte kilo aldırmayan atıştırmalık yiyecekler.

Uzmanların açtırarak kilo almanıza neden olmayan hatta zayıflamanıza yardımcı olacak yiyecekleri tavsiye etmeleri üzerine, bu yiyecekler hakkında gerekli bilgileri sizler için hazırladık. Öğün aralarında açlığınızı bastırarak, size tokluk hissi verecek bu mucizevi besinler ile diyet yapmak ve formda kalmak artık daha kolay hale gelecek.

Kilo aldırmayan atıştırmalıklar

Kuru yemişler

Öğün arasında tükettiğiniz bu mucizevi kuru yemişler, içerdiği yağ ile sizi tok tutar ve zayıflamanıza yardımcı olur. Yediğiniz kuru yemişler kilo vermenin yanı sıra kalp sağlığının korunmasına da yardımcı olmaktadır.

 

 

Meyveler

Şeker ve tatlı ihtiyacınız olduğu zamanlarda meyve ile ara öğün yaptığınız takdirde, kan şekeriniz dengeleyecek ve sizi tok tutması ile zayıflamanıza katkıda bulunacaktır. Aynı zamanda meyveleri tüketirken harcanan kalori de bu konuda oldukça etkilidir . Dikkat edilmesi gereken kalorisi düşük meyveler tüketilmelidir. Lif açısından zengin olan meyveler özellikle tercih edilmelidir.

Yoğurt

Salatalıkta buluştuğunda harika bir lezzet haline gelen muhteşem bir atıştırmalıktır. İçeriğinde bulunan probiyotik ile evde dilimlediğiniz meyveleri karıştırarak, lif içeriğine arttırıp sindirim sistemine yardımcı olabilir, hızlı bir şekilde zayıflamaya katkıda bulunabilirsiniz.

 

Kayısı

Sindirim sisteminin rahat çalışması için yardımcı olan bu meyve, a ve c vitamini bakımından oldukça zengindir. İçeriğinde bulunan demir, magnezyum, potasyum ve bol miktarda lif ile kilo vermenize yardımcı olacaktır.

 

 

Salatalık

Özellikle limon suyu gezdirerek tükettiğinizde salatalık, kilo kontrolünde ara öğün olarak vazgeçilmez bir atıştırmalıktır. Bol miktarda tükettiğiniz salatalık negatif kalorili besinler arasında yer almasından dolayı kilo almanıza mani olacaktır.

 

Kefir

Probiyotik etkisi ile sindirim sistemi üzerinde olumlu etkiye neden olan, bağırsaklarımızın düzenli çalışmasını sağlayan kefir, diyet aşamasında en büyük yardımcınız. Evde hazırlayacağınız kefir kilo kontrolüne yardımcı olacak sağlıklı bir atıştırmalık, aynı zamanda kolon kanserine karşı da koruyucu etkisi bulunmaktadır.

Leblebi

Leblebinin lif oranının yüksek olması ile bağırsak hareketleri hızlanır ve bağırsak tembelliği ortadan kalkar, tokluk hissi veren leblebi ile, öğün aralarında açtığımızı yetiştirebilirsiniz.

 

 

Simit

Her ne kadar diyete aykırı gibi görünse de, ara öğünlerde sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz yarım simit ayran şeklinde ara öğünlerde açlığını yatıştırır, en fazla kalorili yiyeceklerden uzak durmanızı sağlayacaktır. (1 tam simit : 4 dilim ekmeğe eşittir)

Kepekli tost

Dosttan vazgeçemeyenler için ara öğünlerde çok fazla çıkıldığı takdirde tüketilebilecek bir besindir. Ekmeğin kepekli olması bu atıştırmalık kalori değerini düşürmektedir

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here