Whatsapp Üzerinden Para Transferi Geliyor

639

Dünya çapında en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp her geçen gün kendisini yenileyerek geliştirmeye devam ediyor. Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp önümüzdeki günlerde kullanıcıların birbirlerine para transferi yapmaları için yeni bir uygulama ile karşımıza çıkıyor. WhatsApp bu yeni özelliği ile daha şimdiden herkesin dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

Interneti olan bütün akıllı telefonlar aracılığı ile bedava SMS gönderme imkanı sunan WhatsApp mesajlaşma uygulaması, milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor . WhatsApp son günlerde hızlı bir şekilde kendini geliştirerek yeni özellikleri kapısını aralıyor. Şimdilerde çok konuşulacak bir özellik için düğmeye bastı. WhatsApp önümüzdeki süreçte kullanıcıların birbirlerine para transferi yapmalarına imkan sağlayan yepyeni bir özellik ile karşımıza çıkacak.

WhatsApp ile para transferi

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformu olan WhatsApp görüntülü konuşma, gif paylaşma, 24 saat süren görüntülü durum özelliği gibi yeni gelişmelerin ardından, şimdilerde para transferi özelliği ile gündemde. Hindistan’da yer alan haber kaynaklarının ifadesine göre WhatsApp’a Çok yakında para transferi özelliği taşınacak. Bu özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları artık anlaşmalı banka hesapları ile entegre ederek para transferi sağlayabilecektir. Sisteminin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması halinde bir kişiye para göndermek artık bir kısa mesaj kadar kolay hale gelecek.

WhatsApp para transferi özelliğinin ilk olarak Hindistan’da faaliyete geçeceği söyleniyor. WhatsApp üzerinden para transfer müjdesi henüz resmi olarak açıklanmadı, ancak 6 ay içerisinde kullanıma hazır hale geleceği ve hızla dünya çapında aktif edileceği bekleniyor.

Her ne kadar oldukça kullanışlı bir özellik gibi görünse de, göz önünde bulundurulması gereken en önemli konu güvenlik oluyor. En ufak bir güvenlik zafiyeti ile kullanıcıların milyonlarca para kaybetmesine neden olabilecek. Bu yeni uygulama için şirketin ince hesaplar yapması büyük güvenlik önlemleri alması gerekiyor. WhatsApp’ın bu hizmeti kullanıcıya sunulması için epeyi uğraşması gerekiyor .

Kullanım yeri olarak ilk Hindistan’ın seçilmesi ise ülkede 200 milyon aktif WhatsApp kullanıcısının bulunması ve bu hizmetin başka şirketler tarafından uygulanıyor olması. Örnek olarak Truecaller’ın ICICI Bank ile yaptığı anlaşma gösteriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here