Whatsapp Siri Özelliği Ses Getirecek Gibi

477

WhatsApp her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. WhatsApp’a beklenen Siri özelliği sonunda geldi. Yeni güncellemesi ile birlikte artık WhatsApp mesajları Siri tarafından sesli olarak okuyabilme özelliğine sahip olacak.  iPhone telefon kullananlar Siri özelliği ile WhatsApp’a gelen mesajları sesli olarak dinleyebilecekler.

Apple cihazlar tarafından kullanılan Siri uygulamalara erişemiyor ve giriş yetkisine sahip değildi.  Ancak yapılan son güncellemelerin ardından Siri aracılığı ile Mümkün olacak. Siri tarafından WhatsApp mesajları sesli olarak okunabilecek.

Apple kullanıcılarını sevindiren bu yeni güncelleme akıllı telefonunuzu kullanmaya yardımcı olabilmek için, IOS cihazlara getirildi. Yapılması gereken tek şey ise bir cümle telaffuz etme yeteneği olmaktadır. Siri ile son WhatsApp mesajını oku dediğinizde; sizin için kişinin adı ya da telefon numarasını söyleyerek gelen mesaj anında okunuyor.  Bununla birlikte seri aracılığı ile mesaja cevap da verme imkanına sahip oluyorsunuz. Ayrıca bununla da kalmayıp seri aracılığı ile istediğiniz kişiyi arayıp görüntülü konuşma da yapabiliyorsunuz. Android akıllı telefon sahibi olanlarda Siri özelliğini kullanmayı talep edeceklerin den dolayı yakında Android uygulamaları içinde böyle bir özellik piyasaya sürülebilir diye düşünüyoruz.

Apple kullanıcıları için yeni güncelleme ile birlikte kolay bir şekilde klavyede ki kelimeleri yazmak zorunda kalmadan, mesajı rehberimiz de bulunan dilediğiniz kişiye iletme olanağına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda en az IOS 10 yüklü olması şartı aranıyor WhatsApp’ın son sürümünün  Telefonunuzda Yüklü olması da bir diğer şart olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki bunun için Apple Store üzerinden WhatsApp’a güncelleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor .

Gelecek olan yeni özellik dünya geneli düşünüldüğünde hayatlarımızı tamamen değiştirebilir. Şimdilik sadece iPhone’lara gelen özellik ile Siri gelen tüm mesajları sizin için okuyacak. Güncellemeyi açmak için WhatsApp’ın Ayarlar menüsünden Hey Siri komutunu aktif hale getirmeniz yeterli olacak. Özellik IOS 10.3 ile çalışacak. Yeni güncellemenin Android tabanlı telefonlarda ne zaman çıkacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here