Twitter’dan 140 Karakteri Aşan Müjde

416

Sosyal medyanın dev platformu olan Twitter da 140 karakter sayısı uzun zamandır kullanıcıların canını sıkıyordu. Karakter sayısını sınırlı olması kullanıcılar için sorun oluşturuyor, bunun yanında kişi etiketlenmesi sırasında karakter sayısı daha da azalıyordu. Twitter bu konuda yeni bir gelişme ile kullanıcılarını sevindiren bir hamle yaptı. Twitter’ın en son yaptığı güncellemede daha önce eklenen linklerin karakter sayısına dahil edilmemesi uygulanmaya başlamıştır. Son yapılan güncellemede ise Twitter kullanıcılarının çok beğeneceği yeni bir özellik geliyor. Bahsedilme ile ilgili olan bu yenilik  Twitter kullanıcılarını memnun edecek gibi görünüyor.

Yapılan yeni güncelleme ile birlikte bundan sonra yanıt olarak atılan tweetlerde, yanıt verilen kişinin ismi Twitter üzerinde gösterilecek. Bu durum ise karakter sayısı harcanmasına engel olacak ve 140 karakterin tamamı sadece yanıtı harcanacak. Twitter’da bulunan yanıtla butonunun üzerine tıklandığında konu ile ilgili sohbet içerisinde bulunan kişilerin hepsi görülebilmekte. Hal böyle olunca sohbette kimlerin dahil olduğu tek yerden kontrol edilebiliyor. Artık tweet okurken yazının başında kişilerin isimleri görülmeyecek ve daha sade görünümlü direkt paylaşma odaklı bir Twitter kullanıcısına bekliyor olacak.

Milyonlarca insanın kullandığı sosyal medya platformu olan Twitter, son yaptığı açıklamada konuşmaları geliştirmek için konu ile ilgili yeni çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Kullanıcının isteği doğrultusunda, tweetlerde yapılacak geliştirmeler ile Twitter platformunun kullanımı adına da daha kolay ve kullanışlı bir ortamın hazırlayacağı söyleniyor. Twitter yeni kullanacak kişiler zorluk çekmeden kolaylıkla bu platforma uyum sağlayabilecekler.

Twitter kullanıcılarının büyük beğenisini kazanan bu yeni özellik, hem Twitter’ın internet sitesinde hem de iOS ve Android platformlarında ki Twitter uygulamasında rahatlıkla kullanılabiliyor. Elinizin altında kullanmış olduğunuz telefon ya da tabletinizde Twitter kullanıyorsanız ve yeni bahsedilmesi özelliği kullandığınız Twitter’da bulunmuyorsa, öncelikle yapmanız gereken Twitter uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmek olacaktır. Eğer Twitter’ınız güncel değil ise, onu güncelleyerek yeni bahsedilmez özelliğine sizde kavuşabilirsiniz. Twitter’ın gelecekti sohbet odaklı yeni geliştirmeler ile karşımıza çıkmasını bekliyoruz ve 140 karaktere sığmayan kullanıcılar için, böylesi güzel bir uygulamanın devamının geleceğini ümit ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here