TÜSİAD YENİ BAŞKANINI SEÇTİ…

391
tusiad-il-ilgili-yazi

TÜSİAD YENİ BAŞKANINI SEÇTİ…

Türk sanayiciler ve iş adamları derneği’nin (TÜSİAD) başkanlığına Erol Bilecik seçildi. TÜSİAD 47.  Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirerek yeni başkanını seçti. İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda ayrıca yeni yönetim kuruluda oluşturuldu. Yeni başka Erol Bilecik’in yardımcılıklarına Murat Özyeğin, Ali Koç ve Simone Kaslowski atandı.

Ayrıca yeni yönetim kurulu üyeleri, ’’Bahadır Kaleağası, İdil Yiğitbaşı, Mehmet Tara, Barış Oran, Bahadır Balkır, Esin Güral Argat, Batu Aksoy, Metin Akman ve Serra Akçaoğlu’ndan olurken, yedek üyeleri, ’’İrem Oral Kayacık, Elvan Ünlütürk, Cem Tüfekci, Emre Eczacıbaşı, Can Yücaoğlu, Gönenç Gürkaynak, Sina Afra, Hüseyin Özkaya, Levent Akgerman, Nüket Küçükel Ezberci, Özlem Özüner ve Selçuk Yorgancıoğlu oluşturdu.

Tuncay Özilhan bir kere daha YİK başkanı oldu

TÜSİAD’ın Yüksek istişare konseyi başkanlığına son başka olan Tuncay Özilhan tekrar başkan olarak seçildi. Özilhan’ın yardımcıları ise, ’’Ahmet Agah Uğur, Ömer Aras, Nazlı Ümit Boyner ve Arzuhan Doğan Yalçındağ seçildi. Sekreterler ise Zekeriya Yıldırım ve Yavuz Canevi oldu.

Toplantıda ayrıca TÜSİAD 2017 – 2018 dönemi için denetleme kurulu üyeleride seçildi. Asil üyeler, ’’İzel Levi Coşkun, Mehmet Gün, Orhan Turan olurken yedek üyeler ise, ’’Alpaslan Korkmaz, Hamdi Say ve Rint Akyüz’den oluştu.

Ayrıca bu 2017 – 2018 dönemi için Haysiyet Divanı asil üyeleri, ’’Hülya Gedik, Cem Duna, Mehmet Şuhubi, yedek üyeleri Şükrü Bozluolçay, Ahmet Dördüncü ve Yılmaz Argüden oldu.

Yeni başkandan ilk açıklama

Yeni yönetimin kurullarının seçilmesinin ardından teşekkür konuşması gerçekleştiren TÜSİAD’in yeni başkanı Erol Bilecik, ’’Öncelikle benden önce bu görevi yürüten sayın Cansen Başaran – Symes’e ve bütün yönetim kurulu üyelerine teşekkür etmek istiyorum. Ülkemiz adına zor bir dönemden geçiyoruz, 2017’ye girdiğimiz ilk anlardan itibaren terörün ülkemiz üzerindeki hedeflerini gördük. Teröre karşı birlik ve beraberlik içerisinde, ayrıştırıcılığa karşı birleştiriciliğin ön plana çıkartılarak durulması gerekiyor.  TÜSİAD olarak bizim her zaman mesajımız bu yönde olacaktır. Bu süreç bizi gerçekten endişelendirmiyor tam aksine geleneksel misyonumuzun ışığında daha fazla çalışmak adına samimiyetle söylüyorum bizi motive ediyor.  Biliyoruz ki zor bir dönem bizleri bekliyor ancak ülkenin geçirdiği tüm süreçlerde olduğu gibi bu süreçte de kararlılıkla inisiyatif almaya ve iş dünyası olarak bu konuda sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Türkiye ancak bir demokrasi, hukuk,  ve geniş özgürlüklere sahip olarak dünyada rekabet gücü yüksek bir ülke olmayı başarabilir. Bu yönde de azimle ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz’’şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here