Türkiye Drone Ligi Sonunda Meraklıları İle Buluştu!

352

Beklenen Türkiye Drone Ligi Sonunda
Meraklıları İle Buluştu!

 

Türkiye Drone Ligi (TDL) 11 Martta ilk etabı ile resmen başladı. Bizler de siz meraklıları gibi Türkiye’de bir ilk olacak olan bu turnuva usulü Drone yarışını takip ettik. İlk etap hepinizin de duyduğu gibi Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşti. Birçok olaya sahne olan Küçükçiftlik Park’ta eğlenceli ve ilginç anlar da yaşandı.

Sadece Türk izleyicilerin haricinde tüm dünyada bu maçları büyük bir ilgiyle takip etti. Drone yarışları, Türkiye’de ilk kez profesyonel bir şekilde Türkiye Drone Ligi ismi altında meraklıları ile buluştu. Birçok firmanın özelliklede TeknoSA’nın da tam destek olduğu Türkiye Drone Ligi, İstanbul’da gerçekleşmiş olan ilk etabı ile heyecan dolu yarışlara sahne oldu ve ilginç sahnelere konukluk etti.

Türkiye Drone Ligi bu alanda bir ilk olmayı başardı. BI Intelligence‘ın yaptığı araştırma raporuna göre 2014 yılında Dünya genelinde 3 milyon Drone bulunmaktayken, 2015 yılında bu rakam iki katına 6 milyona kadar çıktı. 2021 yılında ise Dünya genelinde yaklaşık 30 milyon Drone sevkiyatının yapılması ön görülmekte. Dünya Drone piyasasının büyüklüğü ise 8 milyar ABD Doları gibi bir hasılatla anılmakta. Bu rakamın 2021 yılına gelindiğinde 12 milyar ABD Doları gibi bir seviyeye ulaşması beklenmekte.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüden alınan verilerine göre, geçtiğimiz yılın sonunda Türkiye’deki Drone kullanıcılarının 11 bin 839 gibi bir sayıya ulaştığı duyurulmuştu. TeknoSA’da Drone satış cirosunun 2016 yılında yüzde 40 artış gösterdiğini resmi kaynaklarda bildirmişti. TeknoSA, bu sene Drone satışlarını bir önceki yıla nazaran adet bazında 20’ye katlamıştı.

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Türkiye Drone Ligi turnuvasının ilk etabı olan yarış, 11 Mart 2017 Cumartesi gününde Küçükçiftlik Park’ta gerçekleştirdi. Kazananına 8 Bin Türk Lirası ödül verilecek. Türkiye Drone Liginin yarışları bu yılın sonuna kadar 6 etapta Ankara, İzmir, Antalya, Adana ve Eskişehir gibi şehirlerde de Drone severlerle buluşması planlanıyor. Canlı canlı izlemek isteyenler biletler Biletix’te bildiğiniz gibi Tv8,5’ta da yayınlanmakta Meraklısına duyurulur…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here