Tayfun Talipoğlu Hayatını Kaybetti

441

 

1962 Kars doğumlu televizyon yapımcısı ve gazeteci olan Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti.

55 Yaşındaki Talipoğlu saat 01:00 sularında Konak ilçesi Güzelyalı Mahallesi’ndeki evinde fenalaştı. Yanında bulunan arkadaşının haber vermesi üzerine gelen sağlık ekipleri Talipoğlu’na ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Ambulans ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi getirilerek tedavi altına alınan Talipoğlu, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Talipoğlu’nun cansız bedeni savcılık incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere İzmir adli tıp morguna kaldırıldı.

TAYFUN TALİPOĞLU KİMDİR ?

İlkokulu Malatya şeker ilkokulu ve Eskişehir Yunus Emre ilkokulunda okudu. Ortaokulu Eskişehir’de, liseyi Ankara Atatürk lisesinde tamamladı. Ankara Üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi kamu yönetimi bölümünden 1983 yılında mezun oldu. Siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmadı ve bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı. Milliyet fazetesinde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamına önce star 1’de, sonra ATV ‘de haber muhabiri olarak devam etti. 1995 yılından itibaren önce ATV ‘de, 1999’dan beri de NTV ‘de bam teli programını hazırlayıp sunarak mesleğine devam etmektedir. Takvim, yeni yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı da yapan Talipoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Benim yolum, ne çoktular ne kadar çocuktular, eskiyen yüzümün yeni gülümseyişi, çoluk çocuk yazıları, eşekle gelen aydınlık yayınlanmış kitaplarıdır. Seyyah ve bam teli yol müzikleri adlı şiir ve türkü kasetleri de vardır.

Haziran 2008’den itibaren TRT-1 de bam teli programının yanı sıra nasılsınız isimli bir tartışma programı vardır. Aynı zamanda Ekim 2007’den beri UNICEF Türkiye iyi niyet elçisidir. (Kaynak: Wikipedia)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here