Sürücüsüz Paket Servisi

411

Sürücüsüz araçların kendilerini geliştirmesi , artık bizi şaşırtmaz hale geldi denilebilir. Bu zaman kadar sürücüsüz tır, sürücüsüz bot, sürücüsüz araçları, droneları  gördük. Ama bu tarz bir ürün görmedik. Bu seferde kendi kendine giderek paket servisi yapan bir teslimatçı var. Paket işleriyle uğraşan şirket ve dükkanlara süper bir haber aslında.

Starship Technologie şirketi tarafından yapılan bu özerk drone servis görevini üslenmek için tasarlanmış. Özerk drone sokakta herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Büyük şirketler ve paket zincirleriyle sözleşmeleri bitirip yakın bir zaman içinde paket servis zincirini sürücüsüz bir hale getirmeyi planlayan şirket. Tüm her yerde hizmet vermeyi planlayan şirket , paket servis iş yapan çalışanlar için bir düşman sayılırken , şirket sahipleri için bir yenilik kapısı sayılmakta.

Avrupa da yemek dağıtım işi yapan Just Eat şirketi, Alman yemek servis işi yapan Hermes şirketi , Londra merkezli Metro Group ve Pronto.co.uk şirketlerle anlaştıklarını söylerken. Yakın bir zamanda da piyasaya sürmek için tüm hazırlıkları yapmaya başladıklarını da ifade etti.


Yaklaşık olarak 3-4 Kilometrelik bir alan içinde siparişleri ulaştıracak olan bu cihazlar. Bir sorun yaşanması halinde uzaktan pilotları tarafından müdahale edilebilecek. Test aşamasında ABD ve Avrupa da yaklaşık olarak sekiz bin kilometre yol yapan bu taşıcılar oldukça umut verici. Gün geçtikçe sürücüsüz araç teknolojisi artmakta . Daha rahat ve hızlı olmaları şirket sahipleri tarafından tercih edilse de çalışanlar içi bu iş biraz kötü oluyor. Yakın zamanda söylediğiniz pizza evinize sürücüsüz araçlarla gelirse şaşırmayın.

 

Bakarsınız bu en yakın zamanda olur. Araçların şuanda hazırlık aşamasında olduğunu unutmamak lazım, en yakın zamanda piyasada gezmeye başlayacaklar. Tabi Türkiye’ye ne zaman gelir orası bilinmez ama yakın zamanda Avrupa da hizmet vermeye başlayacak. Şimdiden bu duruma alışmamız gerekmekte. Şimdiden tüm kullanıcıları için umut vadeden bu cihaz sürücüsüz teknolojilerin neler yapacağını göstermiş sayılmakta. Şimdiden size iyi alışverişler dileriz .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here