SUPER MARİO RUN ÇOK YAKINDA ANDROİD İÇİN ÇIKACAK

782

SUPER MARİO RUN ÇOK YAKINDA ANDROİD İÇİN ÇIKACAK

 

Milyonlar tarafından merakla beklenen Super Mario Run oyunu geçtiğimiz günlerde iOS işletim sistemine çıkmıştı. 40 milyonu aşkın indirilme yapılan oyun, üretici firma Nintendo’ya gelen yoğun talepler üzerine yakın zamanda Android işletim sistemi için Google play’deki yerini alacak. Google play’de oyun kategorisine ismi yazılan oyunun yakın zamanda kullanıcılara sunulması bekleniyor.

 

IOS için çıktı 40 milyon indirilmeyi aştı

 

Nintendo yaklaşık olarak 3 hafta önce IOS işletim sistemleri için Apple Store’da yayımladı oyun kısa sürede 40 milyonu aşkın bir indirilme sayısına ulaştı. Gelen yoğun talepler üzerine Android işletim sistemi içinde oyunu yayınlama kararı alan şirket, Android kullanıcılarının indirim merkezi olan Google play’de oyun kategorisine oyunun adını yazdırdı. Oyunu ne zaman yükleyeceği belirsizliğini korumaya devam ederken, iddialar yeni Android sürümünün beklenebileceğini söylüyor.

 

Ücretli olup olmayacağı belli değil

 

Şimdilik sadece Apple Store’dan indirilebilen Super Mario Run oyunu iOS kullanıcılarına ücretsiz sunuluyor. Fakat 3.  bölümden sonra devam edebilmek için 27 TL ücret ödenmesi gerekiyor. Android için ise tamamen ücretli veya bir kısmının ücretli olacağı henüz bilinmiyor. Ancak iddialara göre Apple Store’daki gibi 3.  bölümden sonra ücretli olması bekleniyor.

 

Oyunun çıkışı için Android’in yeni sürümü beklenebilir

 
Super Mario Run oyunun Android sistemine çıkması için yapımcı firma Nintendo, Anroid’in yeni sürümü olan ve beta olarak kullanılan Android 7. 0 Nougat sürümü bekleyebilir. Zira geçtiğimiz hafta içerisinde Samsung tarafından Galaxy S7 ve S7 Edge akıllı telefonlarına sunulan işletim sistemi, sunulduktan kısa bir süre sonra askıya alındı ve tekrar beta olarak kullanılmaya başlandı.

 

Neden durdurulduğu bilinmiyor

 

Samsung tarafından kullanıcılarına sunulan yeni güncelleme neden kısa bir süre sonra geri çekildi bilinmiyor. İddialara göre yeni sürümde büyük bir güvenlik açığı fark edilmesinden dolayı geri çekilerek beta sürümüne devam edildiği, bu konuda ki araştırmalarında sürdüğü söyleniyor.

 

Güncelleme bildirimi olarak tekrar beta sürümü geldi

 

Samsung güncellemeyi kullanıcılarına sunduktan kısa bir süre sonra çekmesinin ardından, kullanıcılarına beta sürümünü tekrar yüklemeleri için sistemlerine bildirim gönderdi.

Birçok kullanıcı tarafından şaşkınlıkla karşılanan bu durum’un kısa sürede çözülmesi için çalışmaların sürdüğü belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here