Şiş Gözlerden Kurtulmanızı Sağlayan Yöntemler

450

Güzelliğine düşkün olan bayanların korkulu rüyası olan şiş gözler, kimi zaman can sıkıcı boyutlara ulaşabilmektedir. Gece geç yatmak, fazla ya da az uyumak, alkol almak, makyajlı yatmak, çok tuzlu beslenmek gibi,  birçok çevresel nedenden dolayı göz kapakları şişebilir. Bunun yanında, bedensel problemlerde etken olabilmektedir. Böbrek problemleri, tiroit hastalıkları, diyabet, alerjik hastalıklarda göz kapaklarının şişmesinin de etkili rol oynamaktadır. Bayanlar şiş gözlerden kurtulabilmek için doğal yöntemleri tercih ederler. Peki şiş gözlerden kurtulmanın yöntemleri nelerdir?

Öncelikle göz kapaklarının şişmesine neden olan rahatsızlık olup olmadığı teşhis edilmeli ve böyle bir hastalık var ise tedavi edilmelidir. Rahatsızlığın olmadığı durumlarda uyku düzenine dikkat etmeli, yüzüstü ve makyajlı olarak yatmamalı, günlük olarak tuzu azaltmalı, yüksek yastık tercih edilmeli, bol su tüketilmeli, parmaklarla hafif masaj yapılmalıdır. Bu saydığımız yöntemleri deneyerek problemin üstesinden gelmeye çalışabilirsiniz. Bir de şiş göz kapaklarından kurtulmak için uygulayacağınız doğal yöntemler bulunmaktadır.

Şiş gözlerden kurtulma yöntemleri

  • Salatalık dilimleri: Salatalığı kalın dilimler halinde kestikten sonra 10 dakika buzdolabında bekletin ve göz kapaklarınıza kapatıp üzerine koyun, salatalıkla ısındığında gözlerinizden alın ve gün içerisinde birkaç kez bunu deneyin.
  • Soğuk kaşık: Kullanacağınız 5-6 adet metal kaşığı buzdolabına koyduktan sonra 10 dakika soğumasını bekleyin. Kaşıkları aldıktan sonra yuvarlak kısma göz kapaklarının üzerinde birkaç dakika bekletip ısınınca soğuk olanı ile değiştirin. Gözlerinizin şişliğini giderir iyi gibi göz altı morluklarının da azalmasına etki edecektir.
  • Patates rendesi: Patates içerisinde bulunan nişasta şiş gözlere iyi gelmektedir . Kabuğu soyulur yıkanan patates kurutulduktan sonra rendelenir ve bir tülbente koyulup bağlanır göz kapaklarının üzerinde bir kaç dakika yerleştirilir ve şişlik gidene kadar tekrarlanır .
  • Çay poşetleri: Daha önce Dinlediğiniz ve soğuyan demli çay poşetlerini gözlerinizin üzerine yerleştirerek üzerine yumuşak bir bez ile kapatın, birkaç dakika sonra şişliğin indiğini göreceksiniz.
  • Soğuk havlu kompres: Küçük Bir havluyu ıslatarak sıkın 10 dakika buzlukta bekletin gözlerinizi kapatıp havluyu göz kapaklarının üzerine yayın. Göz çevresindeki damarlar şokun etkisi ile katılacak ve şişlik kısa sürede yok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here