METİN ALBAYRAK’TAN TRANSFER AÇIKLAMASI

364

METİN ALBAYRAK’TAN TRANSFER AÇIKLAMASI

 

İstanbul Haliç’te açılan 80. Kartal Yuvası’nın ardından açıklamalarda bulunan Beşiktaş Yöneticisi Metin Albayrak, ”Gerekli ekonomik şartlar oluşmazsa santrafor transferi yapmayacağız. Günde bize en az 45 oyuncuyu teklif ediyorlar. ”dedi.

Talisca’nın da Beşiktaş’ta mutlu olduğunu ve bonservisini almak istediklerinin belirten Metin Albayrak’ın açıklamaları şöyle;

 

Santrafor transferi ekonomik şartlara bağlı

 

“Devre arası transfer dönemi zor geçer. Genellikle kontratlar sezon sonu bittiği için o dönemde anlaşma yapmak daha kolay olur. Başkanımız ve oyuncu komitemizin belirlediği bölgelere transferlerimizi yaptık. Santrafor ihtiyacımız olduğuna dair iddialar ortaya atılıyor. Bu doğrultuda birkaç oyuncuyla transfer görüşmeleri gerçekleştirdik fakat transfer yapmış olmak için transfer yapmayız Beşiktaş’ın tek bir lirasını çöpe atmayız. Ülkemizin ve Beşiktaş’ın ekonomik durumu ortada. Bunun yanı sıra Uefa finansal fair play faktörü de var. Döviz’in geldiği nokta ortada. O yüzden detaylı bir araştırma gerçekleştiriyoruz. Olursa sürpriz olur ama forvet transferi yapmayabiliriz” diye konuştu.

 

Günde en az 45 oyuncu bize teklif ediliyor

 

“Yapacaksak nokta transfer yapmalıyız. İstediğimiz oyuncularda iki türlü sıkıntı yaşıyoruz. Birincisi oynadıkları kulüpte mutlular, ikincisi devre arası gelmek istemiyorlar.

Bize gelmek isteyen birçok oyuncu var. Günde en az 45 oyuncu menajerler aracılığıyla bize teklif ediliyor. Ama bizim oyun kalitemize, takımın sistemine, ekip ruhuna uyum sağlayacak kişilere ihtiyacımız var. Biz transfer yapacağımız zaman hadi parayı basalım bu adamı alalım şeklinde transfer yapmıyoruz. Detaylıca araştırma yapıp birçok kriteri inceleyip daha sonra bütçemize uygunluğuna bakıyoruz. Araştırma yaptığımız her konu için bir olumsuzlukla karşılaşmamamız gerekiyor. Zaten santrafor konusunda da endişemiz yok. Türk Milli takımının santraforları bizim kadromuzda yer alıyor. Beşiktaş öldü, bitti, santraforu yok gibi bir endişemiz yok. Bütün oyuncularımızdan

memnunuz. Aboubakar’da çok hırslı, bir an önce dönmeyi arzuluyor. ”dedi

 

Talisca’nın bonservisini almak istiyoruz

 

“Talisca için iki yıllık kiralama anlaşmamız var. Opsiyonu da bizim tarafımızda. Bu sene ve önümüzdeki sene bizde oynayacak. Satın almak istersek de buda kontrat da yer alıyor. Kendisi burada çok mutlu. Hatta geçen hafta Ümraniye’yi ziyaret ettiğimizde kendisi başkanın yanına gelip burada çok mutlu olduğunu burayı kendi kulübü gibi gördüğünü belirtti. Aynı şekilde bizde onu futbolu ve kişiliğiyle çok seviyoruz. İnşallah bonservisini alırız. Bu doğrultuda kesin ve net bir düşüncemiz var” diyerek sözlerinin açıklamalarını noktaladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here