KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN ÖNERİLER

679
kucuk-banyo-cozumleri-01-2017

KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN ÖNERİLER

Dekorasyon sektöründe her yıl yeni bir dekor modası ortalığı kasıp kavurmakta ve modayı takip eden insanlar evlerini uzmanların önerilerine göre tasarlatmaktadır. Bu yazımızda 2017’de iç mimarlardan ve inşaat sektöründe başarılı imzaları olan mimarlardan 2017 yılında küçük evler için banyo tasarımları tüyolarını sizlerle paylaşacağız. 2017’de son 5-6 senedir ahşap görünümlerin terk edilmesi 2017 yılına da etki ederek, banyo tasarımlarında sudan etkilenmeyen parke ve ihtiyaca yönelik banyo ürünleri uzmanlar tarafından son sürat tasarlanmaya başlandı. Birçok markanın tasarımcısı, doğadan ilham alarak, özlenen doğal yaşamı hedefleyerek, küçük evler için banyo dolaplarından, balkonlara kadar özel tasarımları yaratmak için kolları sıvadılar.

Peki, uzmanlara göre küçük evlerdeki banyo dolapları nasıl dekore edilmelidir?

Banyolar, evlerimizde zaruri ihtiyaçlarımızı giderdiğimiz bir alan haricinde, traş olduğumuz veya saçlarımızı yaptığımız, küvet keyfi yaparak rahatladığımız,  yaz aylarında soğuk bir duşa ihtiyacımız olduğunda  ise ilk adresimizdir. Bu yüzden banyolarımızda konforlu ve mutlu bir zaman geçirmemiz, bizim hem kişiliğimizi hem de günlük ruh halimizi olumlu etkilemektedir. İnsanlar evlerini kendi dekorasyon zevklerine ve genelde “konforlarını” arttıracak çözümler üretmek için dekore eder. Banyo alanları da insanların kişiliklerini ve zevklerini yansıttığından, dekore edilen alanlardan birisidir. Lüks ve rahat yaşam seven insanların vazgeçilmez keyfi olan banyo keyfi, son moda duşakabin ve duş tekneleri  haricinde  banyo dolapları da önemlidir.  Banyo dolapları; kişisel bakım ve temizlik ürünlerini, havluları,  saç kurutma makineleri gibi elektrikli aletlerini koyduğumuz gizli kullanım alanlarıdır. Banyo dolaplarının kullanışlı olmaması, küçük, ahşap ve suya dayanıklı olmayan dolaplar, hem evinizin görsel dekorasyon uyumunu bozmakta hem de maddi açıdan sıkıntı yaratmaktadır.

Peki, banyo dolabı neden gereklidir? En uygun banyo dolabı nasıl seçilir?

Banyo dolaplarını evimizin alanına göre “en doğru şekilde” kullanmak hem bize alan hem de pratiklik kazandırmasının yanında şık tasarım ve birkaç dokunuş ile banyomuzu daha ferah yaşam alanlarına çevirmek mümkün.  Banyo dolapları, temizlik ürünleri, kişisel ürünler gibi eşyalarımızı sakladığımız için düzen açısından gereklidir. Banyomuza en uygun dolabı nasıl seçmek için, öncelikle banyomuzun ölçüsünü aldırmalıyız, en fazla yer kaplayan şeyleri) örneğin eski büyük duşakabinleri )modern duşakabinler ile değiştirerek, daha fazla alan elde edebiliriz. Banyo dolabının kullanım kolaylığına sahip olması çok önemlidir. Uzmanlara göre ;” banyo içerisinde çok fazla dolap kullanılması” banyonun ışığını kesmesine, kasvetli ve dar bir alan olarak görülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle 2017 yılı banyo tasarımlarında dolapların derin olmasına ama sayısının az olacağı uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır.

Örneğin, Havluları koymak için dolap kullanmak yerine, modern duşa kabinlerin yanına monte edilecek 2 adet yatay raf, havlu alanı olarak değerlendirilebilir. Her bütçeye göre banyo dolabı fiyatları farklılık gösterse de, alacağınız banyo dolabının fiyatının yanı sıra suya dayanıklı olması, iz bırakmaması gibi özelikleri daha önemlidir. Küçük banyolarda kullanılması gereken banyo dolabı renklerinde ise, öncelikle su damlaları belli etmeyecek beyaz ve sarı renkler önerilmekteyken ayrıca banyo dolaplarının duvardaki fayansların renkleriyle uyumlu olması da uzmanların dikkat çektiği en büyük noktadır. Fayansların ve banyo dolaplarının renk uyumu mekanı daha hoş gösterir. Uzmanlardan ve iç mimarların tasarımlarından aldığımız tüyolar, 2017’de banyo tasarımında en çok kullanılan renklerin turkuaz, sarı, sütlü kahve ve şeftali gibi soft renklerin karşımıza sıkça çıkacağını söyleyebiliriz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here