Kişisel Kargo Robotunuz

428

Gita Kişisel Kargo Robotunuz !

 

Gita adı verilen robotun Piaggio Fast Forward tarafından geliştirildi. Sizin yerinize tüm yükünüzü sırtlanan bu koca yürekli Gita. Sizi takip ederek yükünüzü hiç yayınızdan ayırmayacak.

O zaman o kadar hızlı’ki telefonların gelişen teknolojisine ayak uyduramazken diğer yanan gelişen insansız araçlara ayak uydurmak zor olacak. Yılların su gibi gelip geçtiği bugünlerde  insansız araçlar oldukça farklı alanlarda karşımıza çıkmakta. Gita’da onlardan bir tanesi.
Vespa firmasının sahip olduğu İtalya merkezli Piaggia Group son olarak Piaggio Fast Forward üzerinden kişisel kargocunuz olan Gita’yı duyurdu.

Hiçbir yorgunluğa yada gezinizi bölmeye gerek kalmadan eşyalarınızı taşıyan Gİta. Aynı zamanda sizi de takip ediyor. Akıllı ve oldukça hızlı,çevik olan kargo aracı Gita.  Dengeleme,Frenleme,Güvenlik ve araç dinamikleri gibi konularda özenle tasarlanan Gİta. Adeta yüksek performanslı bir motosiklet özelliklerini taşımakta. Oldukça dinamik olan Gita siz rahatça dolaşırken yardımcınız gibi sizi takip edecek ve yükünüzü taşıyacak,sizi yormayacak. Gita eğer haritada bir yer belirlendiyse oraya yoksa sizi yani sahibini takip ediyor. Bu işlemi yaparken de yaklaşık olarak 18 kilogram gibi bir yük kapasitesine sahip. Aynı zamanda 35 Kilometre gibi bir hıza çıkmakta. Bir insan kadar atik olduğu söylenen Gita. Yürüme alanlarında faydalı olacak gibi duruyor.

Sıfır dönme yarıçapına sahip olan Gita, oldukça atik ve hızlı gözükmekte. Sizin yanınızdan ayırılmayacak olan bu araç sizin için bir vazgeçilmez olması kaçınılmaz.
Şuanlık sadece kurumlar arası bir test programı kapsamında görev yapan Gita, yakın bir zaman içersin de geniş çaplı bir duyuru yapılması beklenmekte.
Şunalık fiyatının beli olmadığını söylemekte yarar var. Geniş gösterimden sonra normal bir kullanıcının alabileceği fiyata olup olmadığı görülecek. Fiyatı merak konusu. Fiyat dışında söylenmesi gereken bir şeyler varsa da , o Gita’nın normal bir kullanıcı için oldukça faydalı olacağıdır. Şirketler bakımından bakarsa yakında kargocuların işine el atması mümkün. Oldukça pratik bir insansız cihaz olan Gita. Kendini testlerin ardından kanıtlayacak ve fiyat konusundaki meraklar son bulacak . Fiyatının düşürülmesi amaçlı belki de standart kullanıcı için üretilmiş versiyonları çıkartılması da muhtemel bilgiler içersinde

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here