Kendi Kendine Gidebilen Bavul

506

Kendi Kendine Gidebilen Bavul !

Gün geçtikçe teknolojiden ilerliyor ve gelişiyor. Teknolojiyi yakalamak yada ayak uydurmak oldukça zor olmaya başladı. Şimdiye kadar insanların uzaktan kontrol ederek hareket ettirdiği cihazlar ve araçlar gördük. Hatta evlere sipariş götüren servis araçlarından da bahsettik. Oldukça gelişen insansız araç teknolojine bir yenisi daha eklenmiş durumda.

İşte  görseniz dahi inanamayacağınız o insansız araç, kendisi bir bavul aslında. İnanması zor kabulüm ama bavul olarak görünse de sahibini sürekli takip ediyor. Travelmate adı verilen bu bavul, hem bir robot hem de bir bavul olarak teknolojik ortamda bulunmakta.

Özel bir ürün olarak bilinen bavul, bu unvanı hakkediyor. Çünkü kendisi dünyanın ilk robotik bavulu olma özelliğini taşımakta. Teknoloji bilginleri otonom özellikleri olan bavul özellikleri de taşıyan bir robot olarak tanıtmakta.

Fikrin aslında ne kadar güzel olduğu tartışılmaz. Öncelikle düşün seyahat ediyorsunuz ve valizleriniz, otogarda veya her hangi bir yerde unutunuz. İşte bu durumda bu robotik bavul sizin hayatınızı kurtarabilir. Hiçbir karışıklık olmadan sürekli olarak sizi takip eden bir bavul, sanki bir film sahnesi gibi.
Oldukça hoş bir görünüme sahip olan robotik bavul, sizin sadece keyfinize bakmanızı ve hiçbir şeyle uğraşmadan seyahat etimizi sağlayacak gibi görünüyor.

Akıllı cep telefonlarından kontrol edilen bavul, kullanıcısı tarafından verilen komutları uygulamak üzere sizi takip ediyor. Bu işlemleri yaparken yani sizi takip ederken etrafındaki nesnelere çarpmadan ,engellerden kaçarak bu işi yapıyor.
Indiegogo üzerinden robotik bavul için bağış açılmış durumda.  Robotik bavul sizi bütün seyahat yüklerinizden kurtarabilir ama fiyatı için aynısı söylenemez. Travelmate  adı verilen robotik bavulun yaklaşık fiyatı 400 dolar gibi bir ücret. Her kullanıcının erişmesi oldukça zor bir fiyat sunulmuş durumda.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here