Karatay diyeti ile forma girin

462

 

Yaz tatili yaklaşırken bütün hanımların aklından aldıkları kilolardan kurtulup, yaz mevsimine oldukça fit bir görünüm ile girmek geçiyor. Hal böyle olunca diyet moduna girmiş olan hanımlar, kendilerine uygun olan kısa sürede hızlı kilo verdiren diyetlere araştırıyorlar. Bugün sizlere bu konuda hem sağlıklı beslenip hem de kilo vermenizi sağlayan Karatay diyetinden bahsetmek istiyoruz. Öncelikle Karatay diyetinin bir beslenme tarzı olduğunu söyleyerek başlayalım…

Profesör Doktor Canan Karatay tarafından son 4-5 yıldır ülkemizde farkındalık yaratan Karatay diyeti kısa zamanda zayıflayıp sağlıklı bedene kavuşmanızı sağlıyor. Karatay diyeti ile doğru bildiğiniz yanlışlar ın üzerine bir çizgi çekecek kilo verirken, aynı zamanda sabahları dinç ve dinlenmiş olarak uyanacaksınız.

Karatay diyetinde iki öğün esas alınıyor

İnsülin direncinin kırmayı hedef alan bu diyet günde 2 öğün olarak gerçekleştiriliyor. Sabah kahvaltısı çok kuvvetli bir şekilde yapılıp, her gün mutlaka iki yumurta ya da sucuklu yumurta, melemen ve sebzeli yumurta çeşitleri yenilebiliyor. Avuç içi kadar peynir ve bol yeşillik, 10-15 adet zeytin, 1 çay bardağı kuruyemiş tüketiliyor. Ekmek şeker ve meyveden kesinlikle uzak durulması gerekiyor. Her ne kadar doğal olsa da bal ve pekmez kesinlikle önerilmiyor. Sıkı bir kahvaltının ardından, akşam yemeğine kadar şekersiz çay ve kahvenin dışında besin tüketilmiyor. Çünkü yemek yedikten 4 saat sonra vücutta yağları yakmaya yarayan leptin hormonu devreye giriyor ve bu hormon vücut yağlarını. ara öğün olarak kullanıyor. Bu nedenle acıkma yaşanmıyor.

Karatay diyetinde ekmekten uzak durmak çok önem arz ediyor. Ekmek yerine ceviz tavsiye ediliyor. Bu şekilde göbek basen yağları kolaylıkla eriyor. Gün içerisinde iki buçuk üç litre su tüketilmesi gerekiyor. Öğlen ve akşam yemeği arasında uzun bir süre bulunuyorsa, öğlen yemeği vaktinde acıkınca bir fincan fındık fıstık yenilebiliyor. Karaciğer yağlarının erimesi açısından oldukça faydalı olan Karatay diyeti, hem beslenme şeklinizi değiştiriyor hem de size en kısa sürede forma sokuyor. Bu diyetin en güzel yanı da kilonuz ne kadar fazla olursa olsun sarkma gibi sorunlar yaşamıyorsunuz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here