iPhone 8 TASARIMINDA KULLANICILARI NELER BEKLİYOR…

443
iphone-8-tasarim

iPhone 8 TASARIMINDA KULLANICILARI NELER BEKLİYOR

Dünya’nın teknoloji devlerinin başında gelen Apple, gelecek eylül ayında piyasaya süreceği yeni iPhone modeli için önemli değişikliklere gitmeyi planlıyor. Dünya’nın dört bir yanından büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Apple, yeni iPhone modeli iPhone 8 için daha şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yeni modeliyle birçok değişikliğe gitmeyi planlayan teknoloji devi Apple için kulislerde dedikodular çoktan yükselmeye başladı.

The Kore Herald’ın hazırladığı rapora göre gelecek eylül ayında piyasaya çıkacak olan iPhone 8 ekranında her yer kavisli, plastik ve OLED panelli olacak. Bu rapor Apple’ın 2017 yılında piyasaya süreceği 3 yeni telefonu da onaylar nitelikte. Planlanan telefonlardan birincisi OLED ekranlı olacak olan “Amiral Gemisi”, ikincisi şu an piyasada bulunan iPhone 7s boyutlarında bir model, üçüncü ve son modelde ise iPhone 7 plus’ı hatırlatan sade bir model olması bekleniyor.

SADECE CAM EKRAN OLMASI PLANLANIYOR…

Eylül ayında piyasaya çıkacak olan iPhone 8’de ise plastik kısmın daha sonra camla kaplanıp kaplanmayacağı belirsizliğini koruyor. Apple bugüne kadar ürettiği tüm iPhone modellerinde Corning’in “Gorilla Glass” kullanıyordu. Şu an piyasada bulunan iPhone ve Apple Watch’ler de eğri cam seçeneğini tercih eden Apple, 2017’de neden plastik OLED ekranı seçeceği gizliliğini koruyor. The Kore Herald, bu malzemenin Apple’a, Samsung Display tarafından tedarik edildiğini belirtiyor. The Kore Herald yaptığını açıklamada, “Samsung Display’den camın değil, plastik OLED sipariş edildiği ve yeni iPhone’un OLED versiyonunun tümüyle kavisli olacağı” iddia edildi. Samsung’un Apple’a 100 milyon kadar eğimli OLED ekran sağladığı da edinilen bir diğer bilgi.

Daha önce açıklanan raporlara göre iPhone 8 ekranının, OLED panel şasinin kenarına konmasıyla tamamen cam olacağı söyleniyordu. Bu kadar gizliliğini koruyan ayrıntının içinde dikkat çekici noktalardan biride “Touch ID Home” düğmesinin yeni iPhone’da ekranın içine yerleştirilmesi. Kore Herald’ın daha önceki haberlerinde ise iPhone 8’in şarj cihazının kutusunda bulunmayacağı ve kablosuz şarj cihazı kullanılacağı belirtildi. Ayrıca Apple’ın sadece Home tuşuyla değil, cihazın herhangi bir yerine dokununca yanıt vermeyi sağlayacak olan yeni sisteminde üzerinde durduğu aktarıldı. Tüm bu haberlere ve iddialara karşı sessizliğini korumaya devam eden Apple, gelecek nesil iPhone hakkındaki yenilikler için gizliliğini korumayı sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here