GTA 6 İLE İLGİLİ İDDİALAR…

440

GTA 6 İLE İLGİLİ İDDİALAR…

Gta 5 ile uzun süre dillerden düşmeyen Rockstar’ın,Gta 6 için çalışmalara başladığı en sık dolaşan dedikoduların arasında olduğunu biliyoruz. İddialara göre bu sürümle birlikte seriyi sonlandırmayı planlayan şirket,oyun üstünde ummalı  bir çalışma sürdürüyor. Yine genellikle olduğu gibi öncelikli olarak konsollara(PS4 ve Xbox scorpio) çıkacak olan oyun,bilgisayar kullanıcılarını epey bekleteceğe benziyor. Geçtiğimiz günlerde AAA oyun kategorisi için Red Dead Redemption 2’yi 2017’nin kış aylarında çıkaracağını açıklayan yapımcı şirket,Gta severlerin merağını giderecek bir açıklama ise henüz yapmadı. Bu konuda uzun süredir sessizliğini koruyan Rockstar,oyunu tamamen geliştirmeden ve yapımını tamamlamadan açıklama yapacağa benzemiyor. Dedikodulara göre oyun dünyası 2019 Aralık ile 2020 Mart arasında Gta 6’ya kavuşacak.Yapımcı şirket Rockstar hakkındaki dedikodular sadece bununla sınırlı değil. Şirkete yakınlığı ile bilinen kaynaklar Gta serisinin önceki serileriyle ve gelecek serileriyle ilgili önemli iddialar ortaya attı.

 

Gta’nın bir serisi Tokyo’da geçicekmiş

Bir söylentiye göre şirket Gta’nın bir serisini Tokyo’da geçirilmesini istemiş. Bu düşüncenin Gta 5 yada Vice City için olduğu söyleniyor. Japonya’da araştırmalar yapan yapımcı şirket, trafik, araç, peyzaj gibi unsurları göz önünde bulundurarak bu projeden vazgeçmiş. Aynı kaynaklar Gta 6 içinde çok konuşulacak iddialar ortaya attı. Rockstar’ın Gta 6 için araştırma ve geliştirme çalışmalarını çoktan başlattığını ve harita araştırmalarını tamamladığını, haritanın yine ABD olarak belirlendiği yapımcı şirkete yakın kaynakların bir diğer iddiası. Tabi bu iddialar doğru olsa bile Gta 6 yakın zamanda çıkmayacak. Belirtilen tarihler oyunun Ar-Ge çalışmalarının tamamlanıp çıkması için ideal tarih gibi gözüküyor.

 

Aralarındaki tarih dikkat çekici

Gta 5’in çıkışıyla Gta 6’ın çıkışı arasında yaklaşık 6 yıl olacak. Bu iddiayı doğrular nitelikte dikkat çeken bir hususta, Gta San Andreas ile Gta 4 arasında 4 yıl, Gta 4 ile Gta 5 arasında 5 yıl bulunması. Bu kadar arayla seri çıkmasının sebebi olarak ise oyun dünyasının önemli kaynakları, yapımcı şirketin Gta 5’e önemli ölçüde fark atmak istediğini, kısa sürelerde oyunun serilerinin çıkması halinde aralarında pek farkın söz konusu olmayacağından dolayı olduğunu söylüyorlar. Yani bu söylentilerden anlaşılan, iki seri arasındaki fark ne kadar uzun olursa, arasındaki fark da o kadar güzel olacak. Sonuç olarak yapımcı şirket Rockstar’a yakın olan yada olmayan bütün kaynakların birleştiği ortak nokta, oyun için daha uzun süre beklememiz gerekeceği.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here