GTA 5’e Efsane Bir Mod Daha Geliyor

513

GTA 5’e Efsane Bir Mod Daha Geliyor!

Rockstar Games’in yaratıcısı olduğu ve başarılı bir vahşi batı oyun olan Red Dead Redemption, mod geliştiricilerinin yeni hedefi haline gelmiş olmakta ve GTA V’e mod olarak getirilecek.

Rockstar Games, Red Dead Redemption’ı 2010 yılında çıkardığında vahşi batı türünde pek fazla oyun olmaması bu alanı daha da ileri taşımalarına neden oldu ve aranan kan bir nevi bulunmuş oldu. Gerek hikaye açısından, gerekse ana ve ara karakterleri ile inanılmaz bir oyun keyfi sunmuş olan Rockstar Games, 2017 yılı içerisinde Red Dead Redemption 2’yi çıkarmaya hazırlanıyor. Şimdilik sadece PlayStation 4 ve Xbox One için çıkarılacağı duyurulmuş olan oyunun, PC’ye çıkıp çıkmayacağı büyük merak konusu haline gelmiştir. PC’ye çıkmaması ihtimaline karşın Xbox Play Anywhere desteği ile bilgisayarlarda oynanması umulan Red Dead Redemption 2’nin ilk oyununu kendilerine White Team ismini vermiş olan 8 kişiden oluşan bir mod geliştiricileri topluluğu, GTA V için Red Dead Redemption haritasını en kısa vakitte kullanıma açık hale getireceklerini belirtti.

Oyunun Xbox 360 sürümünü PC’lerde açılır hale getirmeye çalışan mod geliştiricileri, yaklaşık iki yıl gibi bir süredir bu modu bitirmek için uğraşan grup büyük bir azim ve şevkle çalışmaktalar. Bu yaza ilk betaların çıkarılacağını duyuran geliştirici topluluk GTA V ile Red Dead Redemption’ı bir araya getirip bizlere bu oyunu en güzel ve kullanışlı haliyle sunayı amaçlamaktalar.

White Team mod geliştiricileri topuluğu, geliştirmekte oldukları modun isminin Red Dead Redemption V olacağı açıkladı. Çıktığı zaman bu zamana kadar GTA V için çıkarılmış en devasa modlardan birisi olacağını beklemek herkes için mantıklı, iki devin bir arada sunulduğu bir mod. PC oyuncuları için bu tip bir oyunun tekrar gündeme gelmesi gerçekten güzel olacak. Yanı sıra, Rockstar Games’in de Red Dead Redemption’un yeni oyununu da bilgisayar kullanıcıları göz ardı etmeyip hepimizin beklediği ve istediği gibi PC platformuna çıkarmasını canı gönülden dilemekteyiz. Tabi bunların sonuçlarını zaman gösterecek bakalım bekleyip göreceğiz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here