GOOGLE’IN YENİ AKILLI SAATİ

454

İnternet dünyasının dev şirketi Google iki yeni akıllı saatini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Daha önce Android Wear 2.0 9 Şubat Perşembe günü tanıtılacağını bildiren şirket, aynı gün iki yeni akıllı saatini de tanıtmayı planlıyor. Yeni akıllı saatlerin özellikleri hakkında ise kulislerde dedikodular çoktan başlamış durumda. Birçok kişi tarafından beklenen Google ’un yeni akıllı saatlerinde son çıkan akıllı telefonlar olan Pixel markası olmayacak.

 

Akıllı saatler Lg tarafından üretilecek

Kulislerde dolaşan dedikodulara göre akıllı saatlerinde Pixel markasına yer vermeyecek olan Google, yeni akıllı saatlerinin üretimi için teknoloji devlerinden biri olan Lg firmasıyla anlaştı. Lg tarafından bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmasa da, ortaya atılan iddialara göre saatlerin isimleri bile hazır. Saatlerden birine Lg Watch Sport diğerine ise Lg Watch Style isminin verilmesi bekleniyor.

 

İddialara göre Lg Watch Sport ’un özellikleri

Google yeni akıllı saatlerinin özellikleri hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Ancak gelen bilgilere göre Lg Watch Sport titanyum ve mavi olmak üzere iki renk seçeneğine sahip olabilir. Yuvarlak ekrana sahip olacağı iddia edilen Google ’un yeni akıllı saati Lg Watch Sport, 14,2 mm kalınlığına, 1,38 inç ekran büyüklüğüne ve 480 x 480 ekran çözünürlüğüne sahip olması bekleniyor. 768 mb ram, 4 gb depolama alanı ve 430 mAh pile sahip olması beklenen Lg Watch Sport, adından da anlaşılacağı gibi sporcu olan veya spor yapan kullanıcılar için daha ideal gözüken bu yeni akıllı saat, nabız ölçme özelliği ile de başta spor yapan kişiler olmak üzere birçok kişinin  dikkati çekmesi bekleniyor. Ayrıca yeni akıllı saatin NFC desteğine ve 3G ile LTE bağlantı yapılmasına da olanak sağlayacağı gelen dedikodular arasında.

 

İddialara göre Lg Watch Style’un özellikleri

Google ’un 9 Şubat Perşembe günü tanıtması beklenen yeni akıllı saatlerinden bir diğeri olan Lg Watch Style ’un özellikleri bakımından aynı gün piyasaya tanıtılacak diğer model Lg Watch Sport ’un gerisinde olacağı gelen iddialar arasında güçlü bir yere sahip. Çünkü iddialara göre Lg Watch Style ’un 10,8 mm kalınlığında, 1,2 inç ekran büyüklüğünde, 360 x 360 çözünürlüğünde olması bekleniyor. Ram kapasitesi olarak 512 mb, depolama hafızası 4 gb ve pil olarak da 240 mAh olması beklenen Lg Watch Style ’un, kullanıcılarına çok farklı kayış seçeneği sunacağı gelen söylentiler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here