Google Play Store Yeni Özellikler

378

 

Akıllı telefonların vazgeçilmezi olan Google Play Store kullanıcılarına birçok yardımcı programı sunmaya devam ediyor. Oyundan kitaba, sosyal medyadan adım sayara, günlük hayatta işinize yarayacak birçok programı Google Play Store sayesinde ulaşabiliyorsunuz. Son günlerde kendisini geliştiren Google Play Store kullanıcılara daha çok yardımcı olabilmek adına ara yüzünü yeniledi ve yeni özelliklerle güncelleyerek bambaşka bir Google Play Store oldu. Peki Google Play Store yeni özellikleri ve arayüzü nelerdir? Değişiklikleri en güncel şekli ile sizlere haberimiz üzerinden aktarmak istedik.

Google Play Store Android  işletim sistemi bulunan cep telefonlarının uygulama ve oyun indirme bildikleri mağaza olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Google Play Store mağazasında uygulama ve oyun kolaylıkla indirme bilmektedir. Bu uygulamaların kimisi ücretli iken, kimisi ücretsiz olarak kullanıma sunulmaktadır. Akıllı telefon kullananların kendi ihtiyaç ve tercihlerine göre bu uygulamalar, ücretli ya da ücretsiz olarak internet bulunan her ortamdan kolaylıkla indirilebilmektedir.

Cep telefonu kullanıcılarına birçok olanağı en kolay şekli ile sunan Google Play Store güncellendi. Bu güncellemeler bölge bölge yapılırken, tüm dünya ile birlikte artık ülkemizde de arayüzünü ve güncellemesini yenilenmiş hali ile kullanıcılara sunuyor.

Play Store yeni özellikleri

Google Play Store yeni güncellemesine baktığımızda daha kullanışlı olduğunu görüyoruz. Her bir uygulamayı sağa sola çekebilme imkanı sunuluyor. En çok tercih edilen oyun ve uygulamaların yükleme kaldırma ve açıklamalarında ayrıntılı bilgiler veriliyor. Diğer yandan yapılan yenilikler de ücretli olan uygulamalarda ve oyunlarda, kampanyalı indirim fiyatlarından yararlanarak satın alma imkanı veriliyor. Bildiğiniz gibi Google Play Store yıllardır yeşil renkli arayüzü ile karşımıza çıkıyordu. Kullanıcılar artık bu görüntüyü hatıra olarak alacaklar. Çünkü arayüzü rengi tamamen değişiyor. Kullanıcılar tarafından tasarlanan oyunlarda Google Play Store üzerinden satışa sunulabilecek olması mağazanın albenisi ne daha da artırıyor.

Play Store hesabı nasıl alınır?

Cep telefonunuza uygulamayı indirebilmek için öncelikle Google hesabınızın olması gerekiyor. Gmail üzerinden kendinize bir hesap açtıktan sonra Play Store girip istenilen verileri girdikten sonra kaydınızı kolaylıkla yapmış oluyorsunuz. Bunun ardından istediğiniz uygulamayı ve oyunu Android telefonunuza indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here