Google İle Resim Çizmek Artık Daha Kolay

693

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle zor olan birçok şey daha da kolay hale geliyor. Bu alanlardan biri de resim çizmek. Her çocuk ressam olarak doğmuyor. İlkokul çağlarında resim kabiliyeti olan çocuklar da öne çıkmadıysa yetenekler kaybolup gidiyor. Ama içimizdeki resim çizme arzusu hiçbir zaman gitmiyor. Gördüğümüz güzel bir manzarayı hemen resmetmek istiyoruz. Hele bir de son zamanlarda proje ödevlerinde ailelerin kabusu oluyor bu tür yetenekler. Çocuğunuza resim çizme konusunda yardımcı olacak çok harika bir uygulama ile çıkıyor Google karşımıza.

Her insan sanatçı olarak doğmuyor. Resim çizmek gibi bir yetenek ancak sanatçı ruha sahip insanlara mahsustur. Ama her insan resim çizmek ister. İşte size bu konuda yardımcı olabilecek bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Google Auto Draw adlı program ile gelişi güzel çizdiğiniz bir şekli daha profesyonel bir çizime dönüştürebiliyor. Kullanışı çok kolay ve eğlenceli olan bu uygulamayı ayrıca bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmiyor. Diyelim ki bir kulübe çizmek istiyorsunuz. Google Auto Draw programının çizim aracını alarak kulübeye benzer bir şekli kabaca çiziyorsunuz. Program size üst menüden çeşitli resimler sunuyor istediğinizi onayladığınızda kabaca çizdiğiniz resim eve yada kulübeye dönüşüyor. İşte bu kadar basit.

Çizeceğiniz bu resimleri boyama aracı ile istediğiniz renge de boyaya biliyorsunuz. Programın sol alt köşesindeki kalem şekline tıkladığınızda bir menü açılıyor. Bu menüde “fill” aracını alıp sağ taraftaki renk paletinden istediğimiz rengi seçip çizdiğimiz resmin üzerine tıkladığımızda resmimiz renkleniyor.Ayrıca bu resmin üzerine yazılar da yazabiliyoruz.

Resim çizip de paylaşmamak olur  mu hiç? Çizilen bu resmi hemen paylaşıp sosyal medyada arkadaşlarınıza gösterebiliyorsunuz. Peki bu çizdiğiniz resimleri farklı belgelerde kullanmak isterseniz ne yapmanız gerekiyor. Program bunu da düşünmüş. Örneğin projenizde bu resmi kullanmak istiyorsunuz. Uygulamanın sol üst köşesinde açılan menüden indirerek (download)  .png formatında çizimlerinizi kayıt edip başka programlara da aktarabiliyorsunuz ve çıktı alabiliyorsunuz.

Evet teknoloji nelere kadir görebiliyoruz. Bakalım Google daha bize ne imkanlar sunacak!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here