GeForce GTX 1080 Ti iChill Serisi Ekran Kartları

460

4 adet soğutmaya sahip, bulunan boşluklara fan yerleştirilmiş Inno3D GeForce GTX 1080 Ti iChill serisi tüm kullanıcılara tanıtıldı. Son derece iyi hız aşırtmaları yapılacak gibi duruyor.

Nvidia’nın tasarladığı yeni ekran kartı, GeForce 1080 Ti cihazının tanıtımı yapıldı. Cihazın tanıtımı yapılır yapılmaz çoğu firma kendi cihazlarına ekleyeceklerini belirttiler. Inno3D de çok beklemeden Pascal GP102 tasarımlı GeForce GTX 1080 Ti’den güç alacak iki ekran kartı modelini bildirdi. Bu cihazlar ise 1080 Ti iChill X3 ve 1080 Ti iChill X4 olduklarını açıkladı.

NVIDIA, Performans açısından Titan X’i geçen GTX 1080 Ti kullanıcılarıyla paylaştı. Inno3D’nin cihazındaki ekran kartların İkisinde de üst seviyelerde soğutma sistemleri bulunmakta.

 Inno3D GeForce GTX 1080 Ti iChill X3’te üç fan bulunmakta, X4’te üç fan ön kısımda, bir adet küçük fan da üst kısmında bulunmakta. Özellikle X4 cihazında kullanılan sistem pekte yaygın kullanılan bir şekil değil. Soğutma sistemlerinde en iyi firmalardan birisi olan Inno3D, Titan X çok daha güçlü olacak bu yeni ekran kartını soğuk tutarak tam ve yüksek bir performans alınmasın hedefleniyor.

 

Kartta bulunan fan sayısının fazla olmasının yanı sıra, bütün kart alüminyum ısı boruları ile sarılmış durumda. Bundan ötürü ekran kartındaki yüksek ısı oranı her zaman düşük olmayı başarılabiliyor. Peki fanlardan fazla ses çıkacak mı diye düşünüyorsunuz, kartta “PWM” fan kontrolü bulunduğu belirtip aklınızı rahatlatalım. Kart, işleme ve sıcaklık durumuna göre fan hızının ayarlarını değiştirebiliyor.

iChill X3’te karttaki güç Pimleri, 8+6 pim yapılandırması ile birlikte gelecek. iChill X4’de çok daha fazla hız aşırtması olabileceğinden ötürü bu pimler 8+8’e çıkarılacak. Kartın arka tarafında, “Herculez Armor” arka plakası bulunacak. Bu plaka sayesinde dışarıdan gelecek herhangi sert bir darbe karşısında yüksek oranda bir koruma sağlanacak.

Sonuç olarak zaten GTX 1080 Ti inanılmaz derecede güzel özelliklerle gelmekte. Daha önceki modeli GTX 1080’den %35 daha güçlü olacak bu kartın soğutma sistemiyle daha sağlam hız aşırtmaları görebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here