GAME OF THRONES 2017

441

GAME OF THRONES 2017

 

Dönem dizisi olarak yayın hayatına başlayan,her sezonuyla milyonları kendine hayran bırakan, birinci sezondan beri başrol oyuncularının öldürülmesiyle dikkat çeken, kısa sürede tüm dünyayı kasıp kavuran Game Of Thrones bu yıl 7.sezonuyla izleyicisiyle buluşmayı bekliyor. Yayınlanacağı HBO kanalından izin almayı başaran dizi, Kuzey İrlanda ve İspanya’da çekiliyor. Dizinin HBO kanalı tarafından bu kadar kolay izin almasında izleyici kitlesini katkısı hiç şüphesiz çok fazla.Zira 67. Emmy ödül töreninde 12 dalda ödül kazanarak geceye damgasını vurmuş, bu yılda 23 dalda ödüllere aday gösterilerek rakiplerine göz dağı vermişti.

 

Senaryo sızdırıldı

 

Game of thrones 7. sezon senaryosunun internet ortamında açığa çıkması dizi ekibinin moralini bozdu. Reddit adlı bir sosyal medya sitesi üzerinden Game of thrones 7.sezon hikayelerini paylaşılması büyük yankı uyandırdı. Free Folk adlı kullanıcı paylaşımını kısa süre içinde kaldırsa da 7.sezon hikayesinin internet ortamında hızla yayılması engellenemedi. Bu olayın ve paylaşılan 7.sezon senaryosunun doğruluğunu ispatlar derecesinde açıklama ise dizide Missandei’yi canlandıran ünlü oyuncu Nathalie Emmanuel’den geldi. Twitter hesabı üzerinden konu ile ilgili açıklama yapan güzel oyuncu, ”Yedinci sezonu herkes için mahvetme konusunda kararlı insanların olması büyük hayal kırıklığı” şeklinde açıklama yaptı.

Ayrıca 7.sezon çekimleri ile ilgili fotoğraflarda yayımlanmaya başlandı.Gelen fotoğraflarda Jon Snow’u Tyrion Lannister ile buluştuğu görülüyor.

 

Çekimler İspanya’da devam ediyor

 

Yeni sezon çekimleri tüm hızıyla İspanyanın Zumaia şehrinde devam ediyor. Bask bölgesinde bulunan ve kayalık coğrafisiyle ünlü olan Itzurun plajında devam eden çekimlerin Barrika yakınındaki San Juan de Gaztelugatxe adacığında sürmesi bekleniyor.

 

Daha geç başlayacak

 

Önceki sezonları Nisan ayında başlayan dizinin bu sezon daha geç başlayacağını dizinin yönetmenlerinden David Benioff ve Dan Wiess açıkladı. Milyonlarca Game of thrones hayranını üzen bu açıklama dizinin ne zaman başlayacağı konusunda da merak uyandırdı. Bu konuyla ilgili bir açıklama yapan yapımcı Mike Lombardo, ”Benioff ve Wiess’ in gerçekleştirmek istediği her türlü düşünceye açığım. Çünkü Game of thrones  dünyasında anlatılmak istenen hikayeyi anlatmanın birçok yolu var. Şuan sadece dizinin geleceğine odaklanıyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız ve çekimlerimiz farklı ülkelerde devam ediyor.Nisan’da olmasa da Haziran’da izleyiciyle buluşacağını umuyorum şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here