FENERBAHÇE PANA’YA FARK ATTI…

446
fenerbahce-panaya-fark-atti

FENERBAHÇE PANA’YA FARK ATTI…

Turkish Airlines Euroleague 18. hafta mücadelesinde Ülker Sports Arena’da Yunanistan devi Panathinaikos’u ağırlayan temsilcimiz, Yunan ekibine 21 sayı fark atarak mücadeleyi 84-63 kazandı. Maç öncesinde Ekpe Udoh’u sağ bacak arka adalesinde yaşadığı sakatlık nedeniyle maç kadrosundan çıkaran sarı lacivertli ekip, Ekpe Udoh’un yerine yeni transfer Anthony Bennett’i maç kadrosuna dahil etti.

Fenerbahçe maça hızlı başladı

Ülker Sports Arena’da seyircisinin büyük desteğiyle maça başlayan sarı lacivertli ekibimiz, Vesely üzerinden kurduğu ataklarla ilk dakikalarda öne geçti. Çeyreğin ortalarına doğru Fenerbahçe’nin yaptığı top kayıplarını Singleton ile değerlendiren Panathinaikos maça ortak olmaya çalıştı. Fakat Datome’nin bulduğu 3 sayı isabetleriyle temsilcimiz üstünlüğünü korudu ve ilk çeyreği 27-16 önde kapattı.

Fenerbahçe hız kesmedi

İkinci çeyreğe de tıpkı ilk çeyrekteki gibi hızlı başlayan ekibimiz, çeyreğin hemen başında Sloukas ve Kalinic’in üst üste bulduğu sayılarla farkı rakibinin sayısına çıkardı. (32-16)

Çeyreğin ortalarında Yunanistan ekibi Panathinaikos’un yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren sarı lacivertli ekibimiz, genç pivotu Ahmet Düverioğlu’nun da skora katkı yapmasıyla farkı 20’ye çıkardı. Çeyreğin sonunda yapılan fauller nedeniyle sarı lacivertli ekibimizin temposu düşse de ilk devreyi 16 sayı farkla 44-28 önde kapatan temsilcimiz oldu.

İkinci yarıya Fenerbahçe damgası

İlk iki çeyreğe hızlı başlayan temsilcimiz üçüncü çeyreğe de fırtına gibi başladı. Ali Muhammed ve Nunnally’nin bulduğu üçlüklerle fark bir kez daha 20 sayıya çıktı. Çeyrek ortasında frene basan sarı lacivertli temsilcimiz, bu sürede Panathinaikos’un Mike James ile bulduğu sayılara engel olamayınca sonra çeyreğe 15 sayı farkla 60-45 önde girdi.

Son çeyreğe Ahmet Düverioğlu damgası

Mücadelenin son çeyreğine sarı lacivertli ekibimizin genç pivotu Ahmet Düverioğlu üst üste bulduğu sayılarla damga vurdu. Oyun kontrolünü elinden bırakmayan Fenerbahçe bir ara farkı 25 sayıya çıkardı. Averaj hesapları yapan Yunan temsilcinin çabalarını karşılıksız bırakan temsilcimiz mücadeleyi 84-63 kazandı.

Bir maç aradan sonra 11. galibiyetini elde eden temsilcimiz, yunan temsilcisine de 8. mağlubiyetini aldırdı.

Fenerbahçe’de Datome 16, Ahmet Düverioğlu ve Vesely 13 sayıyla öne çıkarken, Panathiniakos’da Mike James 25, Singleton 13 sayıyla öne çıkan isimler oldu.

Maçın oyuncusu Ahmet Düverioğlu seçilirken, NBA Draftı’nın 1 numarası yeni transfer Anthony Bennett maçta süre almadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here