Facebook Live Şimdi Bilgisayarınızda !

344

Facebook Live şimdi de bilgisayarlardan canlı yayın yapmaya hazırlanıyor !

 

Telefon kullanıcılarının çıktığı andan beridir hayranı olduğu Facebook Live şimdide bilgisayarlara geçiş yapacak. Facebook, canlı yayın servisi olarak akıllı telefonlara ve mobil cihazlara tasarladığı sistemi ek olarak dizüstü ve masaüstü bilgisayarlara da açmış olduğunu duyurdu.

Aslında bu özellik bir süredir “Sayfalar” tarafında kullanıma sunulmuştu, Facebook şimdi de site içinde hesabı olan herkese bilgisayarından canlı yayın imkanı sunmakta. Kullanıcılar ise bilgisayarlarının web kameralarını kullanarak anında canlı yayın açıp arkadaşlarıyla paylaşabilecekler. Daha ileri seviyede canlı yayınla uğraşan canlı yayın sahipleri ise harici kamera donanımları ve canlı yayın yazılımları gibi daha bir çok aracı kullanarak birden fazla kameralı, ekranı grafiklerle bezenmiş veya başlıkların yer alacağı yüksek kaliteye sahip olan canlı yayınlar da sunabilecek, böyle bir imkana sahip olabilecekler.

Bilgisayara has canlı yayın özelliğinin bütün kullanıcılara açılmasıyla birlikte Facebook, tüm kullanıcılarının daha profesyonel ve de yüksek görüntü ve ses kalitesine sahip canlı yayınlar gerçekleştirebilmesi için tüm imkanları sunmayı, bu işi çok daha ciddi bir seviyeye getirmeyi planlamakta.

Tabii konu bununla bitti mi hayır, bu işin bir de Gamer tarafı var. Facebook’un sunduğu oyunları geniş bir takipçi kitlelerine ulaştırmak isteyen oyuncular için de güzel ve sağlam bir seçenek olmayı amaçlamakta. Diğer bir söyleyişle, her bir Facebook hesabı artık bir Twitch hesabı hâline gelebilecek, bunun sonucunda da zaten kanala abone olmuş ve olacak olan geniş bir potansiyel takipçi kitlesi anlamına geliyor.

Facebook Live bilgisayar canlı yayın ve video seçeneklerine doğrudan Facebook’un Haber Kaynağı ve kullanıcı profili bölümlerine eklenecek butonlardan ulaşabileceksiniz. Bunun sonucunda sanki yeni bir durum güncellemesi yazma kolaylığında rahatlıkla canlı yayın başlatabileceksiniz ve arkadaşlarınızla durumunuzu paylaşabileceksiniz. Masaüstü yapılacak yayınlar arkadaşlarınızın da haber kaynağı başlığı içinde, tıpkı mobil telefonlardan yapılan canlı yayınlar gibi görünecek. Büyük ihtimal birkaç sene sonra birbirleriyle aynı işi görmekte olan çok sayıda sosyal medya olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here