Yaz Geliyor; Evde Limonata Yapımı

473

Son yıllarda doğal gıda tüketimine karşı bilinçli kişi sayısı giderek artıyor. Marketlerden aldığımız içeceklerin içerisinde bulunan birçok katkı maddesi sağlığımızı olumsuz etkilemesinden dolayı, insanlar bu konuda doğal çözümler aramaya başladı. Eskiden annelerimizin yaptığı kompostoların yerini, şimdilerde gazlı içecekler alırken, her ne kadar çocuklarınızı bu içeceklerden alı koyamadığınızı düşünseniz de, şimdi sizlere vereceğimiz limonata tarifi ile damaklarında muhteşem bir lezzet bırakacaksınız. Limonatanın lezzeti yanında vücudumuz için bilinmesi gereken yararları en başında öncelikle C vitaminin güçlü bir bağışıklı destekleyici olması gelir. Bir bardak limonata serinletmenin yanında vücudunuz için gerekli enerjiyi de sağlar. Limon kokusu depresyon ve anksiyete sorunlarının azaltmada sakinleştirici etkisi de vardır.

Yaklaşan yaz günlerinde gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz doğal limonata yapımının tarifini sizler için sayfamızda hazırladık. Şimdiden dolabınıza hazırlayıp koyacağınız bu malzemeler ile, yaz aylarında sıcaktan bunaldığınızda anlarda, ailenize ve misafirlerinize kendi doğal limonatanızı ikram ediyor olmanın haklı gururunu yaşayacaksınız. Dilerseniz şimdi evde doğal şekilde limonata nasıl yapılır tarifine geçelim.

 

 

Limonata Tarifi İçin Malzemeler

1 limon

1 portakal

1 tatlı kaşığı limon tuzu

3 litre su

Dilediğiniz kadar şeker

Hazırlanışı

  • Öncelikle buzlukta fazla yer kaplamaması için bir limon ve bir portakalı kabaca doğrayarak buzdolabı poşetine alıyoruz.
  • Kolayınıza gelerek bütün atmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü fazla yer kaplamasından ve çıkardıktan sonra sordu yanmasından dolayı sizi zorda bırakabilir.
  • Poşetleri koyduğumuz portakal ve limonun havasını aldıktan sonra sıkıca bağlıyoruz ve buzla atıyoruz
  • Limonata yapacağımız zaman çıkardığımız limon ve portakalları buzlu halde mutfak robotunda çekiyoruz
  • Bir tencere içerisinde 3 litre su ve limon tuzunu karıştırıyoruz
  • Robottan çektiğiniz limon ve portakalı suya katarak karıştırıyoruz
  • Şeker ilave ediyoruz ve eridikten sonra iyice karıştırıp, tel süzgeç ile süzüyoruz
  • Doğal ve muhteşem lezzeti ile artık limonatanın hazır

Afiyet olsun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here