EN GÖZDE DEKORASYON AKIMI

463

EN GÖZDE DEKORASYON AKIMI

 

Son yıllarda karşımıza birçok dekorasyon şekli çıkmaktadır. Bunların içerisinde en gözde olanı ise Avangart dekorasyondur. Dilimize Fransızcadan geçmiş ve anlamı öncü birlik olan Avangart dekorasyon konusunda ilginç düzenlemelerle adeta ezber bozuyor. Kısacası dekorasyon modasının dışına çıkıp yenilikçi önerilerle yapılan dekorasyonlara Avangart dekorasyon deniyor. Türkiye’de ise Avangart kavramı klasik tarzın gelmiş olduğu son nokta olarak isimlendiriliyor. Zira Avangart dekorasyon modeli oluşturulurken klasik mobilya ve tasarım şekillerinin yapıları farklılaştırılarak gösterişli ve zengin bir dekorasyon ortaya çıkıyor. Son dönemlerde ülkemizde de sıkça karşılaştığımız bu dekorasyon anlayışı her geçen gün daha fazla tercih edilmeye başlanıyor.İşte sizler için Avangart dekorasyonundan birkaç örnek;

 

Yorucu Olmayan Gösteriş

Belirttiğimiz gibi Avangart dekorasyonun herhangi bir sınırı yok. Bir sınır olacaksa da bu sizin hayal gücünüzün sınırıdır. Genellikle bu dekorasyon tarzının yorucu olduğu söylenir. Ancak bu salonda da görüldüğü gibi yorucu olmayan bir gösterişi sağlamak hiçte zor değil. İşlemeli ve oymalı mobilyaları ile dikkat çeken bu salonda ayrıca cesur renk tercihleri ve parlak yüzeyler ile klasik tarzın modernleştirilmiş halini görüyoruz. Yapabileceğiniz basit kombinasyonlar ile klasik salonunuzu daha gösterişli ve zengin göstermeniz gayet kolay.

 

Göze Zengin Gelen Parlaklık

Genellikle klasik mobilyalarda daha mat ve koyu renkler tercih ediliyor. Birkaç ufak parlak dokunuşlar dekorasyonunuz da çok estetik bir görüntü meydana getirebilirsiniz. Avangart dekorasyonda önemli olan noktalardan biride yapılan kombinasyona olabildiğince parlaklık katarak oluşturulan ortamın göze zengin gelmesini sağlamaktır. Bu salonda da bunun örneğini çok rahat görüyoruz. Kapitone dikişli mobilyalarda kullanılan parlak rengin salona sağladığı zenginlik tartışılmaz.

Zenginliğin Böylesi

Modern dekorasyon tarzında genel olarak renklerin yoğunluğu ve birbiri ile uyumunun olmaması sağlanır. Uyumsuz olan mobilyaların bir araya getirilerek zengin bir görünüm sağlanması Avangart dekorasyonda çok dikkat edilen bir faktördür.Klasik dekorasyonda ise bunun tam tersine hem mobilyalarda hem de renklerde eşsiz bir uyum aranır. Görmüş olduğumuz bu oturma odası dekorasyonunda da gösteriş ve ihtişam ezber bozan bir düzenleme ile gelmiş. Yine parlak zeminin olduğu bu dekorasyonda duvar renginin oturma odasında yer alan objelerden daha açık bir renkte olmasının  bu odaya ekstra bir zenginlik sağladığı görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here