En Çok Hangi Telefon Satıyor

415

Bu yıl teknoloji meraklılarının yılın ilk çeyreğinde en çok tercih ettiği telefon markası açıklandı. Çıkan sonuç telefonun kalitesine baktığımda hiçte şaşırtmadı demek doğru olacaktır sanırım. Satış rekorları kıran ünlü dev marka, yeni ürünleri ile birlikte başarı çıtasını en yükseğe taşımayı başardı. Rakiplerine göz açtırmak istemeyen teknoloji devi yıla damgasını vuran en çok satanlar arasında yer aldı.

Yılın en çok satan telefonları kapsamında yapılan araştırma sonucunda, geçtiğimiz sıralamaya göre çok farklı değişikliklerin meydana geldiği görülüyor. Yılın ilk çeyreğinde en çok satan telefon markası açıklandı ve şaşırtıcı sonuç ortaya çıktı. Bu şaşırtıcılık telefonun kalitesi ile ilgili olmayıp geçtiğimiz yıla oranla büyük satış farkı yakalamış olmasından kaynaklanıyor. Bu yıl oldukça ihtiyacı ürünler ile teknoloji meraklılarının karşısına çıkan firmalar kimi kullanıcılarının beklentisini karşılarken, kimisi ise hayal kırıklığına uğrattı yapılan araştırmalara göre Apple Samsung’a kaptırdığı tacı yeniden almayı başardı. Bu yılın ilk çeyreğinde en çok satılan telefon ünvanına iPhone 7 girdi. Daha piyasalara çıkmadan önce hakkında en çok konuşulan telefon olma özelliğini alan bu model aynı zamanda satış rekorları da kırmayı başarmış bulunuyor. Listenin en başında yer alan iPhone 7 yılın ilk çeyreğinde en çok satan telefon olmayı başardı .

Geçtiğimiz yıla göre iPhone 7 satışlarında yüzde 6.1 Lig bir artış gözlemlendi. Markası bu ciddi artış ile tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardıListenin devamına baktığımızda ise bir şaşırtıcı bir detay ile karşılaşmaktayız. İlk çeyreğin en çok satan akıllı telefonlar listesine girmeyi başaran Oppa’nın akıllı telefonu da büyük bir başarıya imza attı.

Yılın ilk çeyreğinde 353.3 milyon akıllı telefon satıldığını belli eden araştırma şirketi bu telefonların 21.5 milyonunun iPhone 7, 17.4 milyon adetinin ise iPhone 7 Plus olduğunun da belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here