Duygularımızı Tespit Eden Saatler Geliyor

386

Duygularımızı Tespit Eden Saatler Geliyor !

Akıllı saatlerin varlığına yeni alışmışken bu teknoloji oldukça hayret ettiriyor kendine. Gün geçtikçe gelişen teknoloji hayatımızı kolaylaştırmakta. Tabi bu bizim teknolojiyi nasıl kullandığımıza bağlı.Duyguları ölçen saat ile bu teknoloji bizi bir adım daha öne çıkarmış oldu.MIT tarafından geliştirilmiş olan duygu ölçen saat, sayesinde akıllı saatler bu uygulama ile artık duygularımızı da ölçecek.

Bu uygulama ile saatler ciddi anlamda bir akıllı kazanmış oldu demek mümkün. Uygulama ile var olan akıllı saatiniz sizin için duygularınızı ölçebilen bir saate dönüşmüş olacak. Massachusetts Institute of Technology tarafından yapılan yeni çalışmada akıllı saatleri duygularınızı ölçmeye yarayan bir uygulama yapmayı başardı. Böyle ilkle bir ilke imza atmış oldular.  Oldukça ünlenen ve kullanımı artan akıllı saatleri, duygu ölçebilen bir yetenek kazandıran MIT , akıllı saatlerin kullanım alanını genişletmiş oldu.

MIT tarafından geliştirilen bir sistem ile akıllı saatler duyguyu tespit edebilecek,yani duygu tespit etmek için kullanılabilir. Bileğinize taktığınız aklı saat , o anda ne duygu hissettiğinizi ne olduğunu , sizlere sunacak. Sunumu grafik görselleri ile yapacak olan uygulama sizin hislerinizi daha kolay anlamanıza yardımcı olmuş olacak. Uygulama ile akıllı saat ,ses tonunuzu ,kalp ritminiz gibi olayları da ölçecek. Buna benzer olayları da ölçecek ve duygularınız ile size bu konularda da detaylı bilgi verebilecek. Şuana kadar  yapılan araştırma ve testler de yüzde 83 (%83) oranında verilen sonuçların doğru olduğu belirlendi.

Kısacası saatin verdiği bilgilerin %83 doğru olmakta. Saatin %50’den fazla olan doğruluk oranı oldukça umut verici. Bu konuda araştırma yapan ekibin verdiği son bilgilere göre saat ile geçmiş de hatırladığını bir anı veya olay zamanında sizin o anda ne duygu yaşadığınızı sizlere anlık olarak verebileceğini de belirtiler. Oldukça geniş bir kapsama sahip olacak olan akıllı saatler. Geleceğe dair ışık verici bir gelişmedir. Genel olarak doğruluk payının yüksek olduğuna bakılırsa sizi yanıltmayacak gibi durmakta. Duygularımızın  günümüz teknolojisi ile bize neler olduğunu söylemesi oldukça ilginç bir olay.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here