DOLGUN DUDAKLAR ÖZ GÜVEN VERİYOR

469

DOLGUN DUDAKLAR ÖZ GÜVEN VERİYOR

Genelde bayanlar burunları konusunda estetiğe başvururlar. Ancak son dönemlerde burun estetiğinden daha çok dudak estetiğinin trend olduğu gözleniyor. Bunun ilgili yaptığımız araştırmalar doğrultusunda da uzmanlardan, dudak estetiğinin kişiye özgüven verdiğini ve bu yüzden her geçen gün daha fazla kadının bunu yaptırdığı bilgisini aldık.

 

Dudak estetiği çok ilgi görüyor

 

Bayanların burun ve dudaklarına yaptırdığı estetikler hep gündeme gelmiştir. Çünkü bayanlar çevrelerinde en çok bu iki organın göze battığını düşünürler. Bu doğrultuda da estetiğe başvururlar. Son dönemlerde popüler hale gelen dudak esteti, yaptıran kadınlar tarafından diğer kadınlara en çok tavsiye edilen estetik özelliğini taşıyor. Zira uzmanlar dudakların, alt ve üst asimetrisinin düzeltilerek, yüzün genel yapısıyla uyumunun sağlanmasını ve dolgun görünümü elde etmek için uygulanan dolgu işleminin kadınlara büyük bir özgüven sağladığını belirtiyorlar. Bu yüzden de büyük ilgi gördüğü aktarılıyor.

 

Sağlıklı bir işlem

 

Dudaklardaki yaşlanma belirtilerinin de yapılan bu işlem sayesinde ortadan kaldırıldığını belirten uzmanlar, kolay ve hızlı sonuç veren bir operasyon olduğu için fazla tercih edildiğini söylüyorlar. Ayrıca operasyon sırasında dudakların dolgunlaşması için içeriğinde saf hyaluronik asit olan dolguların kullanıldığı, hyaluronik asidin de vücudumuzun bağ doksunun ana maddesi olduğu yani vücudumuzda bulunan bir madde olmasından dolayı son derece sağlık bir işlem olduğunu uzmanlar tarafından belirtiliyor.

 

Sentetik dolguların etkileri

 

Uzmanlar hastaların kalınlık ve süre konusundaki isteklerine göre sentetik dolgularında kullanılabildiğini söylüyorlar fakat bunu kesinlikle tavsiye etmiyorlar. Çünkü uzmanlara göre dolgunluğu kalınlaştıran ve uzun süre etki sağlayan bu sentetik maddelerin içerisinde bulunan kimyasallar hastalarda alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebiliyor. Bu nedenle de sentetik dolgu kesinlikle önerilmiyor.

 

Dolgun dudakların kişiye getirdikleri

 

Uzmanlara göre bu operasyonu geçiren ve daha dolgun dudaklara sahip kişilerde, daha sağlık, daha enerjik ve daha mutlu görünmelerini sağlayan faktörler oluşuyor. Bununda kişinin özgüveninin öncesinden daha fazla olduğuna yönelik bir kanıt olduğunu aktarıyorlar.

 

 

İşlem süresi ve sonrası

 

15-20 dakika içerisinde tek sefer yapılarak gerçekleştirilen bir işlem olduğunu açıklayan uzmanlar, bu işlemi yaptıran kişilerin yatağa bağlamadığını, ertesi gün günlük hayatına rahatlıkla devam edebildiklerini, anında etkisini göstererek dolgun dudaklara sahip olduğunu ve en önemlisinin de sentetik dolgu olmadığı taktirde yan etsinin yok denecek kadar az olduğunu belirtiyorlar. Uzmanlar, operasyonun ardından genellikle bir sorunla karşılaşılmadığını ancak herhangi bir şişme, kızarıklık, renk değişikliği ve morarma gibi bir durum söz konusu olması durumunda da hastaların derhal doktorlarına başvurmaları gerektiğinin altını çiziyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here