Dekorasyonda Yeni Moda: Farklı Salon Zeminleri

628
Salon-1-01-2017

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile, dekorasyon gibi alanlarda farklı ihtiyaçlara yönelik çözümlerin gelmesi ile 2016’da olduğu gibi 2017’de de yeni dekorasyon modaları binlerce dekorasyon meraklısını heyecanlandırmaya devam ediyor. Ünlü tasarımcıların verdiği tüyolar ve tasarımların çıkışları ile evlerini dekore etmek isteyenler 2017 dekorasyon modasını araştırmaya başladılar. Bu yazımızda, teknolojinin gelişmesi ile büyük bir avantaj sağlayan küçük evler için salon tasarım örneklerini uzmanlardan sizlere aktarmak istedik.

Dekorasyon sektörü; Pratik ürünler, ihtiyaca yönelik hazırlanan eşyalar, minimalist tasarımlar, ultra lüks süslemelerden oluşan ev eşyaları gibi alanlarda sürekli değişmekte ve yenilenmektedir. Son zamanlarda dekorasyon alanında gelişen iç mimari salon tasarımlarında da üreticiler 2016 yılından beri, evlere yeni bir hava katacak zeminler ile karşımıza çıkarmaktadır. 1900’lü yılların modası fayans ve parkeler artık demode olarak, yerini iz bırakmayan çizilmeyen kırılmayan sökülmeyen zeminlere bırakmıştır. Uzmanlara göre; küçük evler için salon tasarımında zemin tasarımının çok önemli olduğu ve salon tasarımlarında; fayans yada mermerler; dayanıklılık açıdan yalnızca mutfak ve banyoların zeminlerinde ve duvarlarında kullanılmakta, ama “estetik” ve “dekorasyonel şıklık” açısından zayıf olması nedeniyle, salon ve oda zeminlerinde kullanılamamaktadır. Küçük evler için salon tasarımında zemin seçimi evin he şık hem de geniş olmasını sağlayacağından dolayı, uzmanlar epoksi zeminlerini önermektedir. İnşaat sektöründe ki hep aynı tip ve özellikteki konutlardan sıkılan insanlar, evlerinde tasarımsal yenilikler istemesiyle, dekorasyon alanında büyük gelişmeler yaşandı. Son yıllarda hem uzmanların tasarımlarından anlaşılacağı gibi hem de yapılan tüm yapılarda, “tasarım farklılığı” “konfor ve şıklık” gibi ileri teknoloji ile desteklenen konutlar daha çok rağbet gördüğü apaçık ortadadır. Bu yazımızda, ileri inşaat teknolojisiyle tasarlanan farklı zeminlerin, evin havasını nasıl değiştire bildiğini, ve daha kullanışlı olduğunu göstermek istedik.

Mutfak-1-01-2017

“Amerikan mutfaklarındaki fayansın soğukluğunun yerine, salon ve mutfağın birleşik olduğu evlerdeki mutfağa girince alttan ısıtmalı parlak bir epoksi kaplama zeminde yürüme keyfini uzmanlar bizler için tasarlamış”

salon-2-01-2017

“3D zemin kaplama teknolojisi ile hazırlanmış bu tasarım, “ sıradan ahşap parkeleri “ tarihe gömeceğe benziyor. Villa ve otel odaları kullanımlarına en uygun olan bu 3D kaplamalar, eşsiz bir deneyim yaşatıyor.”

salon-3-01-2017
“Bir banyo hayal edin ki ,girdiğiniz her an huzur ve ferahlık versin.”

Salon-1-01-2017

“Yatak odalarının ara balonlu duvarlarını çok şık bir şekilde dekore etmek isteyenlerin tercih edebileceği bir tasarım olan duvar kağıdı ve epoksi zemin ile yeniden yaratılması” Her gün, denizin dibinde uyanma hissi”

“Küçük evler için salon tasarımlarında kullanılmaması gereken ürünlerin başlarında tv üniteleri, gereksiz raflar ve çok fazla dekoratif ürünler gelmektedir.

İç mimarlara göre;

“Küçük evlerin salon tasarımlarında sadelik ve az eşya odayı daha büyük gösterir ve ferahlık sağlar.” Bu nedenle, Küçük salonlarda en az eşya kullanılması ve canlı renkler ile desteklenerek, oda daha büyük gösterile bilmektedir. Bir diğer önemli konu ise, salon takımları yani oturma grupları gibi ürünlerin kullanılması. Küçük evler için salon tasarım ürünleri olarak L koltukları, uzmanlar; önemle vurgulamakta olup, tv ünitesi veya büyük sehpalardan uzak durmalarını her fırsatta dile getirirler. Sizlerde küçük bir salona sahipseniz, pratik sehpaları ve L koltukları seçerek, zeminde de epoksi zeminleri tercih ederek salonunuzu hem şık hem de geniş gösterebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here