Cilt Çatlakları İçin Etkili 10 Yöntem

376

Cilt Çatlakları İçin etkili 10 Yöntem

Merhaba hanımlar, bugün sizlere başka bir sorunumuz olan çatlaklardan bahsedeceğim. Ay hanımlar o kadar çok sorunumuz var ki sabaha kadar yazsam bitmez valla? Kadın olmak zor iş ya ? Neyse konumuza geri dönelim; Bugün size çatlaklardan kurtulmak için 10 yöntemi göstereceğim umarım işinize yarar. Çatlaklar ciltte oluşan bazen uzun bazen kısa beyaz çizgilerdir. Bu çizgilerin görünümü bizi oldukça rahatsız eder. Genelde karın bölgesinde görülse de kalça, kol ve bacaklarda görüldüğü de olmuştur.

Karın bölgesinde oluşan çatlakların en büyük sebebi hamileliktir. Ancak bazen ani kilo alma veya verme sonucu, hormonal değişimler, vücut geliştirme, kullanılan ilaçların yan etkisi ve boyun uzaması sonucu çatlaklar oluşabilmektedir.

Bu kötü görünümlü çatlaklardan kurtulmak için lazer seanslarına girebilir, oldukça pahalı kozmetik ürünler de kullanabilirsiniz ;ancak bunlar dediğim gibi oldukça pahalıdır. Bunların yerine oldukça ucuz ve kolay bulunan malzemelerle kullanarak da çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Şimdi tarifini vereceğim maskeler çatlakları geçirmede oldukça etkili maskelerdir, hadi güzelliğinize güzellik katalım ??

Yumurta Akı Yöntemi

Yumurta protein yönünden çok zengin olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Protein yönünden oldukça zengin olan yumurta içerdiği amino asitler ve protein sayesinde çatlakları da tedavi eder.

İki yumurtanın akını bir kaseye alıyoruz ve köpürene kadar çırpıyoruz. Çatlaklarımızın olduğu yerleri iyice temizliyoruz, sonrasında bir fırça yardımıyla çatlaklarımıza kalınca bir kat yumurta akı sürüyoruz. Çatlaklarda ki karışım kuruyunca su ile duruluyoruz. Yumurta akı cildi kurutur, bu yüzden uygulamadan sonra cildimizi nemlendirmek için zeytinyağı kullanabiliriz. Bu yöntemi 2 hafta boyunca her gün uyguluyoruz;ancak beklenen sonuç alınmazsa uygulamaya devam edin

Zeytinyağı Yöntemi

Antioksidan ve cilt besleme yönünden oldukça zengin olan zeytinyağı pek çok cilt bakımı alanında kullanılır. Bunların arasında çatlaklar da var tabi.

Zeytinyağımızı hafif sıcaklığa ulaşana kadar ısıtıyoruz. Hafif sıcaklıktaki zeytinyağını çatlaklarımıza sürüp 5 dakika boyunca nazik bir şekilde ovuyoruz. Zeytinyağı kan dolaşımını hızlandırır ve hücrelerin yenilenmesini sağlar . Bu yöntemi olumlu sonuç alana kadar her gün tekrar ediyoruz.

Aloe Vera Yöntemi

Aloe Vera pek çok kozmetik üründe bulunur ve maskelerde de sık sık kullanılır. Bunun sebebi Aloe Vera bitkisinin yatıştırıcı ve iyileştirici özelliklere sahip olmasıdır şüphesiz. Tüm bunların yanında cilt çatlakları için de kullanılan bir üründür.

Aloe Vera jelini çatlaklarımızın üzerine sürüp ovalıyoruz. Ovaladıktan sonra jeli 15 dakika çatlaklarımızın üzerinde bekletip ılık su yardımıyla duruluyoruz. Eğer daha kısa sürede sonuç almak ve bu yöntemin etkisini arttırmak istiyorsanız, kahve fincanının çeyreğini dolduracak şekilde Aloe Vera jeline 10 kapsül E vitamini 5 kapsül A vitamini yağı ekleyip karıştırıyoruz. Bir ay boyunca her gün bu karışımı çatlaklarımıza uyguluyoruz. Ancak daha kısa sürede çatlaklarınızın geçtiğini görürseniz uygulama yapmayı durdurun ;çünkü istediğiniz sonuca ulaştınız ??

Patates Suyu Yöntemi

Patates içerdiği vitamin ve minarel yönünden çok zengindir, suyu da öyle tabi. Ve cildimizdeki hücreleri yenilenmesine ve kendini onarmasına yardımcı olur.

Orta boy bir patates alın ve elma dilimi şeklinde kalınca dilimleyelim. Bir dilimi alıp çatlak olan bölgemize nazik bir şekilde sürerek birkaç dakika boyunca çatlak bölgemizi ovuyoruz. Eğer izleriniz derin ve çoksa işlemin süresini uzatın en az 3 dakika en fazla 15 dakika boyunca ovalayın. Bu işlemden sonra suyun cildinizde kurumasını bekliyoruz ve kuruduktan sonra yıkıyoruz. Bu yöntemi haftada 2 veya 3 defa uygulayıp bir ay boyunca tekrarlıyoruz. Tekrar sonucu olumlu sonuçlarla karşılaşacaksınız.

Hint Yağı Karışımı

Genelde yaşlılık lekeleri, kırışıklıklar ve koyu lekeler için oldukça etkili olan Hint yağı çatlaklar için de bir büyük bir kurtarıcıdır.

Çatlaklarımızı Hint yağı ile yaklaşık 10 dakika boyunca masaj yaparcasına ovalıyoruz. Ve çatlaklarımızın olduğu yeri pamuklu ince bir bezle sarıyoruz. Ve bölgeye 1 saat boyunca sıcak uyguluyoruz, bunu bir havluyu ısıtarak veya bir şişeye sıcak su doldurarak da yapabiliriz. Bu yöntemden olumlu sonuç almak için bir ay süresince her gün tekrar ediyoruz.

Şeker Yöntemi

Cilt yüzeyindeki ölü derilerin en büyük düşmanlarından biridir şeker. Ve çatlakların tedavisi için de pek çok kişinin başvurduğu ilk maddedir.

Bir kaseye bir yemek kaşığı şekere birkaç damla limon suyu ekliyoruz ve üzerine bir – iki damla da badem yağı ekliyoruz. Karışımımızı iyice karıştırıyoruz ve sonrasında karışımımızı 10 dakika boyunca çatlaklarımızın üzerine sürüp ovuyoruz. Karışımı iyice ovup yedirdikten sonra, duş alıyoruz ve vücudumuzu temizliyoruz. Bu uygulamayı bir ay boyunca her gün yapıyoruz, bir ay sonunda gözlerinize inanamayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here