Cildinize Asla Yapmamanız Gereken 6 Şey

396
kadin-ve-erkek-cilt-bakimi

Cildinize Asla Yapmamanız Gereken 6 Şey

Merhaba hanımlar, bugün yeni bir konu ile karşınızdayız. Hepimiz yüzümüzle çok uğraşıyoruz, kimimiz tonikler, kürler, maskeler uygularken kimimiz bunlarla uğraşmayıp güzelliğini makyajla tamamlıyoruz. Ancak şunu unutmayalım yüzümüzü güzelleştirelim derken yaptığımız yanlış şeyler yüzümüzde kötü bir görüntüye sebep olabilir. Sağlığımız bozulmasın diye çoğu şeyden uzak duruyoruz ya, işte şimdi de yüz ve vücut güzelliğimiz için asla yapmamamız gereken, farkında olmadan yapıyorsak da hemen bırakmamız gereken 6 hatayı sizlere sunuyorum ?? Şimdiden yüksek dozda güzellik diliyorum hepinize ??

Madde 1-Büyüteçli Ve Yüzü Ayrıntılarıyla Gösteren Aynalardan Uzak Durun!

Detayları gösteren büyüteçli aynalar vücudunuzdaki minicik kusurları görmenize neden olur. Bu kusurları gören biz kadınlar da hemen kolları sıvayıp gereksizce küçük kusurlarımızla uğraşmaya başlarız. İşte bu çok büyük bir hata olur bizler için ;çünkü vücudumuzda lüzumsuz yere uğraştığımız için cildimize ve yapısına zarar veririz.

Madde 2-Aşırı Derecede Peeling Hastası Olmayın!

Sık sık peeling uygulaması yaparsanız cildinizi tahriş olmasına sebep olursunuz. Düzenli olarak peeling uygulaması yapıyorsanız bunu haftada 2 defa olmak suretiyle tekrar edin, fazlası zarar çünkü. Ve peeling uygulamasından sonra cildinizin kuruluktan ve tahrişten korumak için mutlak surette nemlendirici krem kullanın. Vücudunuzda sivilce ve yara varsa o bölgeyi es geçin ve o bölgelere kesinlikle peeling yapmayın. Peeling yapılmaması gereken bölgelerden bazıları ise göz çevresi ve dudak çevreleridir.

Madde 3-Ellerinizi Yüzünüzde Gezdirmeyin!

Gün içinde ellerimizi kullanarak pek çok şey yaparız. Bu yüzden ellerimiz bakteri ve mikropların yuvası haline gelir. Mikrop yuvası haline gelmiş ellerimizi asla yüzümüzde ve dudaklarımızda gezdirmemeliyiz. Ellerimizi bu bölgelerde gezdirdiğimiz takdirde yüzümüzde mikropların birikmesine sebebiyet vermiş oluruz ve yüzümüzde sivilceler başta olmak üzere pek çok kötü görüntünün oluşmasına sebep oluruz.

Madde 4-Cildinize Uygun Tonik Kullanın!

Cildimizin derinlemesine temizlenmesi için kullandığımız tonikler içeriğinde arındırmaya ve rahatlatmaya yardımcı olan antiseptikler bulunmalıdır. Eğer kuru bir cildiniz varsa alkolsüz tonik tercih etmelisiniz, yok eğer yağlı bir cilde sahip iseniz alkollü tonik tercihiniz olmalıdır, ancak bunlardan ayrı olarak karma bir cildiniz varsa alkollü ancak alkol miktarı oldukça düşük tonikler kullanmalısınız.

Madde 5-Sivilceleri Asla Sıkılmamalı

İtiraf ediyorum bu maddeye ben asla uymuyorum ?? Çünkü kendimi durduramıyorum sivilce ve siyah nokta görünce, eminim benim gibileri çoktur ?? Ancak siz siz olun dediğimi yapın ;ama yaptığımı yapmayın ?? Oynadığımız ve sıktığımız siyah nokta ve sivilceler ardından kötü görüntüler bırakır. Ve bazen bu görüntüler ciddi tedavilere sebebiyet veriyor. Vücudunuzdaki sivilcelerden kurtulmak için onları sıkmayı aklımızdan çıkarıyoruz ve bunlardan kurtulmak için basit maskelerden yardım alıyoruz. Böylelikle kalıcı izlerin oluşmasını engellemiş oluruz.

Madde 6-Sabun Kullanarak Yüzünüzü Temizlemeyin!

Yüzümüzü üzerindeki kirlerden arındırmak için çoğumuz sabun kullanırız. Ancak yüzümü temizleyelim derken bazen yüzümüze zarar vermiş oluyoruz. Bu yüzden kullandığımız sabunlara dikkat etmeliyiz, örneğin ;çok kokulu sabunlar ağır esanslar içerir bu yüzden bu tür sabunlar kullanmak yüzünüze zarar verir. Aynı zamanda kullandığınız sabunun pH değeri de çok önemlidir, düşük pH ‘lı olan sabunlar asitlidir ve yüzünüzü yakar, aynı zamanda kızarmasına sebep olur. Yüksek pH’ lı sabunlar ise yüzünüzü kurutur. Bu yüzden sabununuzun pH değeri 5.0 ile 5.6 arasında olmalıdır. Aksi takdirde yüzünüzü tahriş edersiniz. Aynı zamanda sabunun kokusuz ve nemlendirme özelliklerine sahip olmasına dikkat edin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here