Burçlar İnsan Karakterlerine Nasıl Etki Eder?

353

Samanyolu galaksisi içerisinde bulunan 12 takım yıldızdan oluşan, burçlar adını verdiğimiz sistem, insanlar üzerinde farklı etkilere sahip olduğu söyleniyor. Dünyanın İçerisinde bulunduğu  evren sayısız katmanlardan oluşan bir enerji kütlesinden  meydana gelmektedir. Bu yoğun enerji etrafına değişik frekanslarda titreşimler yaymaktadır. Milyarlarca yıldız kümesinden oluşan burç sistemleri de dünyaya değişik frekanslar göndermektedir. İnsan doğduğunda dünya hangi burç sisteminin etkisinde ise, o yıldız takımının yaydığı dalgalara maruz kalır ve karakterine yansır. İşte bu nedenle insanoğlunun hangi burçtan olduğu karakteri hakkında ipucu verebilmektedir.

Burçları aynı olan kişilerin kişilik özellikleri ve karakterleri aynı  ile benzerlik göstermektedir. İnsanoğlu dünyaya geldikten sonra hemen dünyanın etkisi altında bulunduğu burç sisteminin altına girer. Burçların etkilediği en önemli bölge beyindir, duygu ve düşünceleri şekil veren davranışlarımızı belirleyen bu organ, birçok alanda bizi etkisi altına almaktadır. Bu nedenle  beyini etkileyen burçlar, ahlaki yargı, karar verme, problem çözme yeteneği, düşünme, sosyal hayat, deneyim, empati, hafıza ve sosyal çevrede nasıl bir karakteristik özelliğe sahip olacağınızı da belirlemektedir.

Kişinin doğum tarihine göre hangi burçtan olduğu düşünce oluşumundan başlayıp hareketleri ve icraya kadar önemli bir etkiye sahiptir. Kişinin davranış disiplini olaylara karşı tutumu karakter özellikleri ne etkisi büyüktür. Bir de burçların bitiş ve başlangıç dönemlerinde doğan kişiler bulunmaktadır. Bu tarz insanlar farklı sistemlerden etkilenmekte olup daha az burç özelliğini taşımaktadır. Her ne kadar burçlar insanların karakteri üzerinde etkili olsa da her bireyin mutlaka burcunun özelliğini gösterdiği de söylenemez.

“İnsan hal ve davranışları üzerinde yükselen burcun da etkisi vardır. Yükselen burcun tespit edilebilmesi için doğduğunuz ay, gün ve yılı bilmenizin yanı sıra doğduğunuz saati ve doğum yerinizi de bilmeniz gerekiyor. Çünkü yükselen burç; doğduğunuz anda, doğduğunuz yere göre ufuk çizgisinde yükselmekte olan burç demektir.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here