Antre Düzenleme

844

Evinizin girişi sizin ve nasıl yaşadığınızın ip uçlarını verir. Tüm dünyaya buradan “hoş geldiniz” dersiniz. Antrenizi iyi planlarsanız, diğer mekanlar da bu mantıksal dizgiyi takip eder.

Tersine yanlış dekore edilmiş bir antre yerleşimi evin dekorasyonu için hatalı bir başlangıç olacaktır. Antrenizin egzotik, zengin yada çok gösterişli olmasına gerek yok, sizin ve ailenizin ihtiyaçlarını karşılayan işlevsel bir mekan yaratmak önceliğiniz olmalıdır. Ana yaşam alanları ile ayni dili konuşan ve mekanlar arasında doğal bir akış sağlayan bir antre tasarlamaya özen gösterin. Aydınlatmalar ve şık bir kaç dekorasyon hilesi ile antrenizi evin karanlık ve ruhsuz alanı olmaktan kurtarabilirsiniz. Klasik bir ev için duvara asacağınız nostaljik fenerler, misafirlerinize kılavuzluk etmenin dışında iyi bir hoş geldin mesajı da verecektir. Küçük bir antrede tek bir sandalye veya konsol kullanın.

 

 

Mekanı gereksiz eşyalarla boğmayın. Duvarları ve varsa lambri yada kartonpiyerleri beyaza boyatın. Büyük bir ayna yada stratejik bir şekilde küçük aynalar yerleştire bilirsiniz. Hatta mekana uygun hafif bir perde ile aynanızı kaplayabilir orada bir pencere varmış havası da verebilirsiniz. İnce uzun ayaklı vestiyerler antrenin atıl bölgesini mükemmel bir şekilde kullanırken çok az yer kaplamış olur. Özellikle dar ve küçük koridorlarda çok ise yarar. Dar antrelerde ne kadar alan kazanırsanız o kadar iyi. İnce uzun mobilyalar kullanın. Portmanto için yeriniz yoksa duvar askılarını deneyin. Ayrıca neyi vurgulamak istiyorsanız kullanacağınız ışığı oraya yönlendirebilirsiniz. Mesela bir sanat yapıtı yada heykel veya şık büyük bir vazodaki taze yada yapma çiçekler… seçim sizin…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here