ANKEBOT Terörle Mücadele Edecek

330

 ANKEBOT  Terörle Mücadele Edecek !

Şimdi ye kadar bomba yok etmek için robotlar gördük. Bu tarz işleri yapmak için yapılan insansız araçlar oldukça çoğalmaya başladı. Ama unutmayalım ki ne kadar doğru olarak çalışmakta. Gözlem amaçlı,bomba yok etmek için veya da yeni çıkan kendini patlatan robot. Bu cihazların tek ortak noktası ise insansız olması ve hiçbir insanın bu iş yapılırken zarar görmesini engellemek için yapılırlar.

Amaçları insanları korumak olan bu cihazlara bir yenisi daha eklend. ANKEBOT, ANKEBOT Konya da tanıtımı yapıldı. Terörle mücadelede görev yapması planlanan araç uzaktan kontrolü insansız bir araçtır. Elfatek elektroniğin geliştirdiği aynı zamanda üretimini üslendi  Türkiye’de ilk oransal Joystick kumandalı insansız kara aracı olan  “ANKEBOT” . Elfatek, Elfamak ve Elfakalıp’ ın geliştirdiği ortak bir proje olarak ortaya çıkıyor. Hedefi terörle mücadele sırasındaki can kayıplarını en aza düşürmek ve daha hızlı daha kolay çözümlerle orduya destek olmak. Ülkemize askeri amaçlı fayda sağlaması beklenen insansız araç. Sadece askeri amaçlara hizmet etmeyecek olan ANKEBOT  .

Üzerine takılan ek donanımlarla yaptığı hizmetleri genişletebilen bu araç , bir çok alanda kullanılabilir. Yangın söndürebilir,patlayıcı yok edebilir, düşman gözetleyebilir, paket taşıyabilir, yaralı taşabilirdir. Bunlar dışında silahlandırılabilen bu araç  her alanda kullanılabilir durumda. Ek araçların yardımı ile kendini geliştirerek hem hizmet kapasitesini artırabiliyor hem de kullanım alanı genişliyor. ANKEBOT ELF16 olarak isimlendirilen bu araç insansız olarak uzaktan kumanda edilebiliyor.

Uzaktan kontrol ile hiçbir insan görmeden ,hızlı ve güvenli şekilde bitirilmesinde yardımcı oluyor. 6km gibi bir hıza sahip olan bu insansız araç ,açık alanda 200 metre gibi bir kullanım alanına da sahip olmakta. Aynı zamanda 30 metrede görüntü mesafesi sunan ANKEBOT . Firma yetkilileri bu mesafenin geliştirilmesi için çalıştıklarını ifade ederken. 24 Volt luk/ 74 Amh güç ile beslenen araç , 100 kg gibi ağırlıkları da taşımak konusunda yetenekli. Üretimi Konya’da yapılan araç. Askeri ve acil yardım anlamında büyük hizmet yapması beklenirken. Geliştirilmesi beklenen araç , en kısa zamanda hizmet vereceğininde bilgisini sizlere verelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here