2017’de Tesettür Modası

848

Tesettür giyimi moda ile buluşunca şıklık vazgeçilmez oluyor. Tesettür giyim markaları bu yılın modasına uygun kıyafetleri kullanıcılarına sunmaya devam ederken, 2017 ilkbahar yaz kreasyonları çoktan hazırladılar bile. Zevkine düşkün olan, tesettür ile zarafeti birleştirip güzel giyinmeyi sanat haline dönüştürenlerin tercihini, 2017 tesettür modası hakkında detayları sizler için haber turumuzda hazırladık.

2017 ilkbahar yaz tesettür modası

2017 tesettür modasında bu yıl fiyonk yaka gömlekler çok tercih edilecek. Bu yıl fiyonk yaka yalnızca gömleklerle sınırlı kalmayıp, aynı zamanda pardesü yakalarında da yerini alacak. Kapitone modelleri en şık hale ile vitrinlerde yerini alacak, özellikle çift renk uyumu ile zarafeti kullanıcısına yaşatacak gibi görünüyor.

Yaz aylarında vazgeçilmez modellerden olan çiçek desenli kumaşlar, bu yılda sezona damgasını vuracak. Tesettür abiyesinde, etek, elbise ve tuniklerde, tesettürün vazgeçilmezi olan eşarplarda, çiçek desenleri hakim olacak. Koyu ve donuk renklerin aksine, daha hareketli desenler ile capcanlı renkler  vitrinlerde alıcısını bekliyor olacak.

2017 pardesü modası

Bu yıl pardösüler koyu rengin dışına çıkarak rengârenk tarzda hazırlanacak. Pardösü modelleri 2017 yılında renk olarak vizon, toz pembe, taba,haki, bordo, açık mavi ,kırmızı gibi şıklığın simgesi olan renkler ile donatılacak. Fiyonklu tasarımlar pardösülerde ayrı bir hava yaşatacak. Diğer yandan yaz aylarının vazgeçilmezi olan tesettürlü hanımların son yıllarda sık talep ettiği Feraceler, yarasa kollu pullu olarak karşımıza çıkacak. Kol ve omuzlardaki işlemeli çiçek desenleri 2017 ilkbahar yaz sezonuna damgasını vuracak.

2017 yılında tesettür yaz renkleri

Bu yıl turkuaz mavisi yaz sezonunda tesettür modasına damgasını vuracak diyebiliriz. Birbirinden şık kombinler ile göz kamaştıracak olan bu renk şıklığın yanı sıra, ferahlığı ile de gözlere hitap edecek uzun jile elbiseler ile, ilkbahar yaz koleksiyonları mağazalarda farklı renk ve desen seçenekleri tercih edenler için alıcılarını bekliyor olacak. Bu yıl yeşil renk sezona damgasını vursa da, fildişi rengi de ilkbahar-yaz koleksiyonunda modern şıklığı simgeleyen renklerden birisi olarak karşımıza çıkacak. Özellikle trençkotlar de kullanılan fildişi rengi,  ilkbahar ve yaz günlerinde en çok tercih edilen seçenek olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here