2017’DE MERAKLA BEKLENEN FİLMLER…

432

2017’DE MERAKLA BEKLENEN FİLMLER…

 

Bu yılda beyazperde severleri birçok yeni film bekliyor. Birbirinden iddialı yerli ve yabancı filmler 2017 boyunca vizyona girecek. Yerli filmlerde, Recep İvedik 5, Reis, Çalgı Çengi İkimiz:Çalgı Çengi 2 öne çıkarken, yabancı filmlerde ise, Yeni Nesil Ajan:3 Xander Cage’in Dönüşü, Hızlı ve Öfkeli ile Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı öne çıkıyor. İşte 2017’de merakla beklenen filmlerin detayları ;

 

Recep İvedik 5 ;

Gişede rekor tanımayan Recep İvedik serisinin son filmi Recep İvedik 5, 17 Şubat’ta sevenleriyle buluşacak. Recep İvedik 4, 7 milyon 370 bin 100 seyirci ile gişe rekortmenliğine yerleşmişti. Baş rolünü Şahan Gökbakar’ın, yönetmenliğini Togan Gökbakar’ın üstlendiği serinin 5.  filminin senaryosu ise Şahan Gökbakar ve Togan Gökbakar tarafından hazırlandı.

 

Reis ;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğının hayatının anlatıldığı merakla beklenen film, 3 Mart’ta seyircinin karşına çıkacak. Adnan Menderes’in idamından başlayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukluk döneminden belediye başkanlığına kadar dönemini ele alıp anlatan film, milyonlar tarafından en çok merakla beklenen filmlerin başında geliyor. Yönetmenliği Hüdaverdi Yavuz, yapımcılığını Ali Avcı’nın üstlendiği filmde, Recep Tayyip Erdoğan’ı Reha Beyoğlu, Emine Erdoğan’ı ise Özlem Balcı canlandırıyor.

 

Çalgı Çengi İkimiz:Çalgı Çengi 2 ;

Serinin ilk filminde (6 yıl önce) mafyaya için düğün şarkıcılığı yapan Salih ve Gürkan artık mafya için çalışmak istemezler. Bunun için gittikleri düğündeki nikah memurunun kaçırılma şartıyla karşı karşıya kalan ikili, görevi kabul etmekten başka bir şey yapamazlar ve olanlar olmaya başlar. 6 Ocak’ta vizyona giren film’in senaryosunu ve yönetmenliği serinin ilk filmindeki gibi yine Selçuk Aydemir yapıyor. Başrolleri ise Ahmet kural ve Murat Cemcir üstleniyor.

 

Yeni Nesil Ajan : 3 Xander Cage’in Dönüşü

Vin Diesel’in Başrolünde olduğu, casus gerilim türünü bir kez daha beyaz perdeye hatırlatmak için 27 Ocak’ta vizyona girecek. Gişe rekortmeni olan film’in yönetmen koltuğunda Daniel John Caruso otururken, senaristliğini John Brancato ve Michael Ferris ortak olarak yapıyor. Bu bölümde sporcuyken ajan olan Xander Cage’in pandora silahını eline geçirmeye çalışırken başına gelenler anlatılıyor.

 

Hızlı ve Öfkeli 8 ;

Dünyada milyonlarca kişinin beklediği serinin 8.  filmi 14 Nisanda hayranlarıyla buluşacak. Beyaz perdenin en uzun serilerinde birine imza atan film’in bu serisinde, artık başına bela almak istemeyen Dom’un ekibi, gizemiyle merak uyandıran Chiper’ın Dom’un başını belaya sokmasıyla tekrar bir araya gelir. Yönetmenliğini Gary Gray’ın üstelendiği filmin oyuncu kadrosunda, Vin Diesel, Jason Statham, Helen Mirren ve Charlize Theron gibi önemli isimler bulunuyor.

 

Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı ;

Dünyada birçok sinema severin merakla beklediği bir diğer film olan Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı 26 Mayısta hayranlarının karşısına çıkacak. Kaptan Jack Sporrow’un düşmanı Salazar karşısındaki mücadelesini anlatan film’in oyuncu kadrosunda da Johnny Deep ve Javier Bardem gibi ünlü isimlerin yer alırken, yönetmeliği Espen Sandber ve Joachim Ronning üstleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here