2017 KIŞ MAKYAJ STİLLERİ

922

2017 KIŞ MAKYAJ STİLLERİ

 

Birçok firmanın 2017 kış kresyonu’nu sergilemesinin ardından 2017 kış makyaj stilleri de belli oldu. Bu kış yıllardır popüler olan ve bu yılın modası olmasına kesin gözüyle bakılan birçok makyaj stili hayatımıza girecek. Son yıllarda oldukça moda olan “yok gibi makyaj” stili bu sezonda popülerliğini sürdüreceğe benzerken, simi gözler makyaj tarzlarına yeni eklenecek popülerlik arasında olacak. İşte sizler için hazırladığımız 2017 kış makyaj stillerinde önemli noktalar ;

Uzun ve yoğun kirpikler

 

Bakışlara büyük bir anlam ve güzellik katan uzun ve yoğun kirpikler, diğer yıllarda olduğunu gibi bu yılda modasını koruyor. Yoğun bir şekilde maskara kullanarak veya son dönemlerde trend haline gelen kirpik permasıyla kirpiklerinizi çok daha yoğun ve uzun gösterebilirsiniz.

Eğer kirpikleriniz yeteri kadar uzun ve dolgun ise bu durumda da kirpik besleyici ürünler kullanarak kirpiklerinizin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Parlak pembe rujlar

 

Parlak pembe rujların sadece yaz aylarında yakışacağını düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz demektir. 2017 kışının en büyük trendlerinden biride oluşan soğuk ve durgun havayı ısıtarak canlandıran dikkat çekici parlak pembe rujlar olacaktır. Mat yada parlak mutlaka pembe renk ruju kış aylarında ihmal etmeyin. Hafif bir göz makyajı eşliğinde süreceğiniz pembe ruj size farklı bir hava katacağından emin olabilirsiniz.

 

 

Renkli göz farları

 

Kış aylarının gelmesiyle renkli farlarınızı artık kullanmayacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Zira 2017 kış makyaj stillerinde en çok popüler olması beklenen bir diğer unsurda kullanacağınız renkli göz makyajlarıdır. Gökkuşağı renklerini yoğun bir şekilde kullanarak, gözlerinizle soğuk kış aylarında çevrenize sıcaklık yayabilirsiniz. Renkleri bir arada kullanmaktan çekinmeyin, örneğin pembe ile çim yeşilini bir arada kullanarak gözlerinize farklı bir hava katabilirsiniz. Yada bu size çok iddialı geliyorsa parlak düz renkleri de tercih edebilirsiniz.

 

Kaşlar kalın olmalı

 

Birçok kadının vazgeçilmezidir ince kaşlar. Ama ne yazık ki uzun yıllardır olduğu gibi bu yılda yine kalın kaşlar moda. Kaşlarınızı daha dolgun göstermede kalem gibi kaş şekillendiricilerden yararlanabilirsiniz. Kaşlarınızın daha kalın ve daha canlı görünmesini istiyorsanız da hint yağı ile kaşlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin.

 

Yok gibi makyaj modası

 

Geçtiğimizin yılın en çok tercih edilen makyaj stili olan “yok gibi makyaj”, bu yılda popülerliğini koruyacağa benziyor. Bu makyajın sırrı her şeyi dozunda kullanmakla çözülüyor.

Bu şekilde abartılı makyajlardan kaçınarak, doğal güzelliğinizi sergileyebiliyorsunuz. Hafif kapatıcı, ince uçlu bir maskara, birazcık allık ve lip balm ile bu modaya sizde ayak uydurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here